Menu

LUG Best Project Contest

Best Project
Contest 2018

Ostateczny termin złożenia prac upływa 31 października 2018, czyli za:

Zostaw nam swój kontakt, a będziemy informować Cię na bieżąco o upływających terminach konkursowych i innych wydarzeniach związanych z konkursem.

Wysyłanie...
Zgłoszenie wysłane – spokój gwarantowany. Zadbamy o to żebyś był na bieżąco!

Partnerzy konkursu

O co chodzi?

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy projekt lub realizację.
LUG Best Project Contest!

Zaprojektuj budynek, elewację lub wnętrze oświetl oprawami LUG i FLASH&DQ i wygraj atrakcyjne nagrody!

Weź udział w konkursie w jednej z kategorii:

Architecture

Kreowanie efektów świetlnych, eksponowanie wybranych części budowli, podkreślanie i wydobywanie detali architektonicznych tak, aby stworzyć atrakcyjny wizerunek oświetlanego obiektu - na tym polega oświetlenie architektoniczne.
W nowoczesnych budynkach strefa zewnętrzna często przenika się z ich wnętrzem, zacierając granice przestrzeni. Wnętrza wyznaczone tylko powłoką ze szkła, stają się ornamentem minimalistycznych konstrukcji w momencie gdy zapada zmrok, a światło wychodzące ze środka ujawnia ich istnienie.

W tej kategorii obowiązuje prawo skali: kwalifikują się tu nie tylko elewacje, oświetlenie zewnętrzne, infrastrukturalne, architektoniczne ale także oświetlone wnętrza budynków, pod warunkiem że mają większą kubaturę niż 1000 m3.

REALIZATION

Przedmiotem konkursu jest przedstawienie REALIZACJI dowolnego obiektu architektonicznego o kubaturze pow. 1000 m3 zrealizowanego nie wcześniej niż 01.01.2017 r. z zastosowaniem oświetlenia LUG.

Praca konkursowa powinna składać się z:

 • dokumentacji zdjęciowej zrealizowanej inwestycji oświetlonej oprawami marki LUG
 • min. 3 zdjęć, rozdzielczość: min. 300 dpi, rozmiar min. 3500 x 2500 pikseli, orientacja: opcjonalna format: .jpg, .png, .tiff
Sprawdź szczegóły

CONCEPT

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie PROJEKTU dowolnego obiektu architektonicznego o kubaturze pow. 1000 m3 z zastosowaniem oświetlenia LUG.

Projekt powinien składać się z:

 • min. 1 rzutu lub planu zagospodarowania terenu obiektu architektonicznego - w przypadku projektu iluminacji lub oświetlenia infrastrukturalnego - oświetlonego oprawami marki LUG; format: .dwg lub .pdf
 • min. 1 rzutu lub planu zagospodarowania terenu obiektu architektonicznego - w przypadku projektu iluminacji lub oświetlenia infrastrukturalnego - oświetlonego oprawami marki LUG; format: .dwg lub .pdf
Sprawdź szczegóły

Co można wygrać?

ARCHITECTURE

  Realization Concept
I Miejsce 2500 € 1000 €
II Miejsce 1200 € 600 €
III Miejsce 800 € 400 €

INTERIOR

  Realization Concept
I Miejsce 1600 € 1000 €
+ CAD Decor 2 1)
II Miejsce 800 € 600 €
+ CAD software 2)
III Miejsce 600 € 400 €
+ CAD software 2)

1) - Program CAD Decor z Modułem Profesjonalnego Renderingu o wartości 1900 € netto
2) - Klucz czasowy (program do wyboru) o wartości 55 € netto

Interior

Projektowanie wnętrza, to najczęściej praca na "żywym organizmie" – w bezpośredniej styczności z podstawowymi potrzebami człowieka. Efektem jest nastrój i atmosfera, która przekłada się na samopoczucie przebywających w tym wnętrzu ludzi.
Ilość światła, sposób jego rozproszenia, dobór odpowiedniej temperatury barwowej to parametry, których trzeba mieć świadomość projektując dobrze oświetlone wnętrze. Znaczący wpływ ma tu również jakość wzornictwa zastosowanych elementów. I tu pojawia się miejsce na design.

W tej kategorii liczy się detal. Każde, nawet najmniejsze wnętrze ma szansę stać się tym jedynym, najbardziej docenionym i pożądanym, jeżeli zaspokoi zarówno potrzeby ergonomiczne jak i estetyczne wynikające z programu funkcjonalnego.

REALISATION

Przedmiotem konkursu jest przedstawienie REALIZACJI dowolnego wnętrza zrealizowanego nie wcześniej niż 01.01.2017 r. z zastosowaniem opraw marki LUG i kolekcji Flash&DQ.

Praca konkursowa powinna składać się z:

 • dokumentacji zdjęciowej zrealizowanej inwestycji oświetlonej oprawami marki LUG
 • min. 3 zdjęć, rozdzielczość: min. 300 dpi, rozmiar min. 3500 x 2500 pikseli, orientacja: opcjonalna format: .jpg, .png, .tiff
Sprawdź szczegóły

CONCEPT

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie PROJEKTU dowolnego wnętrza z zastosowaniem opraw marki LUG i kolekcji F&DQ.

Projekt powinien składać się z:

 • min. 1 rzutu pomieszczenia lub powiązanych ze sobą pomieszczeń stanowiących funkcjonalną całość, oświetlonych oprawami marki Flash&DQ; format: .dwg lub .pdf
 • min. 3 wizualizacje przedstawionego rozwiązania
Sprawdź szczegóły

Jury konkursu

Józef Franczok
Józef Franczok architekt, Współwłaściciel pracowni PORT Architekci
Marcin Pietrzyk
Marcin Pietrzyk Product Manager CAD Projekt K&A
Adam Kisiołek
Adam Kisiołek Project Manager, Miesięcznik Builder
Ewa Czerny
Ewa Czerny architekt, Właściciel pracowni Czerny Design
Justyna Drogowska
Justyna Drogowska Marketing & PR Manager CAD Projekt K&A
Agnieszka Kozielska-Zięba
Agnieszka Kozielska-Zięba architekt, Specjalista BIM Archicad Bimobject
Ewa Kaszuba-Nawrocka
Ewa Kaszuba-Nawrocka architekt, Product Marketing Manager Flash&DQ
Agata Szulc-Szynaka
Agata Szulc-Szynaka artysta plastyk, Kierownik Sekcji Graficznej LUG
Dorota Lutogniewska
Dorota Lutogniewska architekt, Specjalista BIM Revit Bimobject

Best Interior Contest

Laureaci poprzednich edycji

Poniżej prezentujemy prace laureatów poprzednich edycji konkursu:

Projektowany loftowy salon na poddaszu zlokalizowany jest w nowoczesnym apartamentowcu w Krakowie. Otwarta przestrzeń łączy kilka stref tj. dzienną, kuchenną , jadalnię, garderobę, dlatego oświetlenie powinno być precyzyjnie i praktycznie zaprojektowane i dostosowane do potrzeb mieszkańców. Już od wejścia punktowe oświetlenie sufitowe TETRIS B z błękitnym akcentem prowadzi nas do garderoby i dalej w stronę strefy kuchennej, gdzie przeważnie następnie kieruje się mieszkaniec. Główny akcent w strefie dziennej to stanowiąca dekoracyjny element wnętrza lampa ECLIPSE, jej obłe kształty i użyte materiały doskonale pasują do minimalistycznego wnętrza. Lampa jest dosyć duża, ale ciekawie uzupełnia przestrzeń szczególnie w wysokich pomieszczeniach. Cześć kuchenną oddziela wizualnie od salonu wielofunkcyjna wyspa, strefę barową oświetlają betonowe lampy CONCRA nawiązujące materiałowo do posadzki i nadające loftowy charakter wnętrzu. Stół jadalniany oświetla dwukolorowa designerska lampa HB 443 nawiązująca kolorem do oświetlenia punktowego sufitowego, która ma oryginalną formę i świetnie komponuje się w tej przestrzeni. Zaokrąglone lampy i błękitne dodatki ocieplają zimne wnętrze i sprawiają bardziej przyjazne wrażenie, a designerskie formy dopasowane do siebie kształtem i kolorem tworzą harmonijną całość. Mieszkańcy na pewno będą czuli się komfortowo, gdyż każda strefa jest odpowiednio doświetlona.

Michał Wielecki

Sala obsługi i konferencyjna firmy BoshService. Zastosowanie kolorów szarych, antracytowych i kontrapunktu w kolorze czerwony, oddaje kolory firmy Bosch. Oświetlenie ma spełniać funkcję roboczą i ozdobną. Smaczku dodają elementy czerwone w oprawach MANASLU i ARCHEO. Motywy betonu podkreślają surowość technicznego wnętrza.

Pracownia Architektoniczna Bilar

Realizacja projektu przebudowy głównego wejścia do budynku i wnętrza holu paterowego oraz głównej klatki schodowej wraz z korytarzami bocznymi. Oprawy oświetleniowe użyte do realizacji to oprwy zewnętrzne i wewnętrzne przede wszystkim LUG oraz FLASH&DQ - COMA A.

Studio Dobrej Koncepcji

W koncepcji zastosowano oprawy CONCRA, które swoim designem korespondują z otaczającym wnętrzem. Materiały użyte we wnętrzu to cegła, beton oraz białe płytki ceramiczne, podobne materiały zastosowane są w oprawach – surowy, elegancki beton architektoniczny oraz stal. Dla powyższego zestawienia nowoczesna oprawa CONCRA jest uzupełnieniem wnętrza. Zastosowanie jakie przewidział producent to biura, sale konferencyjne, recepcje, centra handlowe, salony samochodowe, butiki jednakże forma oprawy pasuje również do funkcji mieszkalnej zarówno istniejącej jak i nowoprojektowanej. Oprawy CONCRA nadają i wzbogacają charakter miejsca, w którym je zastosowano.

Paweł Klamann

Przedmiotem opracowania był projekt aranżacji wnętrz i scenografii wystawy stałej Muzeum Teatru przy pl. Wolności 7a we Wrocławiu. Z uwagi na charakter obiektu we wszystkich wnętrzach zastosowano oprawy oświetleniowe o wysokich parametrach technicznych i nieinwazyjnym wzornictwie. Oprawy Flash&DQ zastosowano w pomieszczeniach na parterze: we foyer i komunikacji oraz piętrze: w bibliotece muzealnej/gabinecie Prof. Janusza Deglera. Ze względu na zabytkowo – industrialny charakter wnętrz uznano, że najlepszym dopełnieniem ekspozycji będzie zastosowanie opraw oświetleniowych High Bay HB 443 marki Flash&DQ. Oprawy zostały zawieszone wzdłuż przebiegających przez wnętrze kanałów wentylacyjnych. Ze względu na dominujące kolory: czerń i biel w zaprojektowanym wnętrzu zdecydowano się na kolor obudowy czarny i detal biały. W gabinecie Prof. Janusza Deglera pojawiła się gablota a na ścianie znajdują się reprodukcje znanych malowideł. Ze względu na gabinetowy charakter wnętrza zdecydowano się na zastosowanie w tym wnętrzu opraw Flash&DQ TLON w kolorze czarnym o średnicy klosza 60 cm.

Amawa Architekci

Tematem, prezentowanego projektu jest jedno z 90 mieszkań wchodzących w skład nowej inwestycji deweloperskiej planowanej na pierwszy kwartał przyszłego roku pod nazwą "Złota podkowa" w mieście Głogów. Z założenia projekt, miał być przygotowany w oparciu o najnowsze dostępne na rynku technologie, a sama jego prezentacja wykonana została w sposób jak najbardziej obrazujący przyszłe mieszkania. To właśnie z powodu innowacyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań, jako oświetlenie zostały wykorzystane właśnie oprawy Flash&DQ - MOSAIC, TUBULAR i ECLIPSE, które swoją formą i zaawansowaną technologią idealnie wpasowują się w idee projektu.

MS Studio Design

Co inni sądzą o konkursie?

 • To już 3 edycja konkursu – wcześniej prowadzonego pod nazwą Flash&DQ Best Interior Contest. W tym roku rozszerzamy zasięg na całość asortymentu LUG i możliwość zgłoszenia projektów zewnętrznych i infrastrukturalnych. Powiększyliśmy też pulę nagród (łącznie z nagrodami rzeczowymi jest to ponad 12 000 €). Jesteśmy na dobrej drodze do tego, by każdego roku coraz lepiej nagradzać inwencję twórczą architektów i projektantów wnętrz, którzy doceniają produkty LUG umieszczając je w swoich projektach.

  Ewa Kaszuba-Nawrocka
  Ewa Kaszuba Nawrocka Architekt, LUG Light Factory
 • Światło było dla mnie zawsze bardzo ważnym czynnikiem w kreowaniu wnętrz, ze względu na wpływ jaki ma później na użytkownika. Konkurs organizowany przez LUG utwierdził mnie w przekonaniu, że takie podejście procentuje. Jako Laureat miałam okazję zwiedzić zakład produkcyjny, dowiedzieć się jak powstaje światło LED i jakie są najważniejsze aspekty projektowania oświetlenia.

  Sylwia Drażkiewicz-Kuczyńska
  Sylwia Drażkiewicz-Kuczyńska Studio Dobrej Koncepcji

Pobierz modele 3D

Kategorie projektowe konkursu (Concept) wymagają użycia modeli 3d opraw oświetleniowych LUG. Partnerzy konkursu zapewniają dostęp do nich we wszelkich możliwych formatach, dopasowanych do użycia w szerokiej gamie oprogramowania architektonicznego i wnętrzarskiego: Revit, Archicad, Sketchup, 3ds Max, CAD Decor Pro i inne.

Metodologia BIM (Building Information Modelling), jest coraz częściej wymagana przy opracowaniu dokumentacji w projektach publicznych. Dlatego Partnerem kategorii Architecture jest BIMobject - największy i najszybciej rozwijający się cyfrowy system zarządzania treścią obiektów BIM w Europie. Dzięki temu, jako architekt, inżynier, konstruktor lub projektant masz swobodny dostęp do modeli 3D, w pełni dostosowanych do najnowszych standardów technologii BIM.

Pobierz modele 3D

Projektowanie wnętrz to bardzo dynamiczna branża, w której odpowiednio dobrane narzędzie pracy jest kluczowym wsparciem dla architektów i projektantów wnętrz. Dlatego Partnerem kategorii Interior, tak jak w pierwszej edycji, jest firma CAD Projekt K&A. Już od 25 lat tworzy autorskie oprogramowanie, przeznaczone do projektowania, wizualizacji i wyceny wnętrz domowych i komercyjnych, takie jak CAD Decor PRO. Oferuje również swoim klientom oraz sympatykom profesjonalne wsparcie techniczne, szkolenia i unikalne know-how.

Pobierz modele 3D