Wyszukaj

LUG S.A. najlepszą spółką na NewConnect 2017

22 marca 2018

Gazeta Giełdy Parkiet  po raz 24. wręczyła nagrody rynku kapitałowego „Byki i Niedźwiedzie” oraz „Złote Portfele” przyznawane najlepszym spółkom, instytucjom i osobowościom warszawskiej giełdy. Statuetkę w kategorii „Spółka roku z rynku NewConnect” otrzymała Grupa Kapitałowa LUG S.A.

Podczas tegorocznej gali „Byków i Niedźwiedzi”, która odbyła się  21 marca 2018 roku w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, rozdano nagrody dla najlepszych firm polskiego rynku kapitałowego. Statuetkę Byka dla „Najlepszej spółki na rynku NewConnect” zdobyła spółka LUG S.A. Pozostałymi nominowanymi w tej kategorii byli: MedApp oraz Aforti Holding.

Kapituła konkursu uzasadniając przyznanie nagrody zielonogórskiej spółce LUG S.A. wymieniła fakt, że przyjęła nową strategię i znacząco poprawiła wyniki. Kurs wzrósł o 160 proc., a NCIndex stracił ponad 9 proc.

 - „Jestem zaszczycony! Nagroda jest dla mnie znaczącym wyróżnieniem. W ubiegłym roku minęło dziesięć lat od naszego debiutu na rynku NewConnect. Statuetka Byka jest ukoronowaniem starań włożonych w rozwój firmy i budowę marki LUG. Dziękuję wszystkim pracownikom i partnerom, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Szczególne podziękowania należą się także inwestorom, którzy przez wszystkie lata naszej obecności na rynku kapitałowym wierzyli w nas i nie pozostali obojętni na nasze ubiegłoroczne sukcesy zarówno w odniesieniu do międzynarodowej ekspansji jak i wyników finansowych. Naszym celem jest pozycja lidera rynku producentów systemowych rozwiązań́  z zakresu profesjonalnej techniki świetlnej, dlatego wciąż doskonalimy się, poszukujemy nowych dróg rozwoju podejmujemy wyzwania. Takie wyróżnienie nobilituje i zobowiązuje do dalszej pracy”. - skomentował nagrodę Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Nagroda „Byki i Niedźwiedzie” to najważniejsze i jednocześnie najstarsze wyróżnienie przyznawane najlepszym spółkom i instytucjom rynku kapitałowego przez Gazetę Giełdy i Inwestorów Parkiet. Organizowanie tego typu wydarzeń ma na celu promowanie profesjonalistów, spółek i instytucji, którzy przyczyniają się do jego rozwoju.

To kolejna nagroda przyznana spółce w ostatnich kilku miesiącach. LUG S.A. jest laureatem nagród branżowych i biznesowych. W ubiegłym roku przyznano spółce m.in. tytuł Lubuskiego Lidera Biznesu, nagrodę główną konkursu „The Best Annual Report 2016w kategorii firm z rynku NewConnect za najlepszy raport roczny. W lutym br. Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych nominowało firmę w konkursie „Złota Strona Emitenta”, w którym to już sześciokrotnie laury zwycięstwa trafiły do spółki. Początek roku przyniósł LUG-owi także nagrody branżowe m.in. tytuł Najlepszej Inwestycji Oświetleniowej 2017 roku.