Wyszukaj

LUG S.A. kolejny sukces „The Best Annual Report 2016”

20 października 2017

19 października 2017 r., LUG S.A otrzymał nagrodę główną w kategorii spółek z rynku NewConnect za raport roczny LUG S.A. za rok 2016, przyznawaną przez kapitułę konkursu „The Best Annual Report 2016”. Po rekordowych wynikach sprzedaży odnotowanych w drugim kwartale 2017 roku,  wrzesień przyniósł dalszy wzrost przychodów.

 Pięć edycji konkursów, cztery nagrody 

 To już czwarta nagroda przyznana spółce za wysokie standardy raportowania. Uroczysta gala finałowa, podczas której wyróżnienie odebrał prezes LUG S.A. Ryszard Wtorkowski, zorganizowana została przez Instytut Rachunkowości i Podatków w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 - Od początku naszej przygody z NewConnect dokładaliśmy wszelkiej staranności, by nasza komunikację z rynkiem kapitałowym była przejrzysta. Priorytetem jest dla nas wiarygodność
w oczach naszych akcjonariuszy i inwestorów. Dziś, po dziesięciu latach obecności na rynku alternatywnym mogę śmiało powiedzieć, że biorąc pod uwagę raportowanie i relacje inwestorskie, LUG jest w ścisłej czołówce
   powiedział Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

 - Sprawozdania finansowe i raporty okresowe są efektem wspólnych działań zespołu osób pracujących w działach finansów, rachunkowości, controllingu oraz biura zarządu. Decyzja kapituły jest dla nas wszystkich potwierdzeniem, że wspólne starania o jakość i sposób prezentacji raportów zostały zauważone i docenione. - dodaje Monika Bartoszak, Dyrektor Biura Zarządu i Komunikacji LUG .

 Organizatorem wydarzenia jest Instytut Rachunkowości i Podatków. Jego ideą jest wypracowanie
i promowanie wysokich standardów sporządzania raportów rocznych. Konkurs jest promocja najlepiej przygotowanych raportów rocznych, które są dla akcjonariuszy i inwestorów wiarygodnym narzędziem
w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. W kapitule konkursu każdego roku zasiadają przedstawiciele firm audytorskich, podmiotów rynku kapitałowego, reprezentanci inwestorów giełdowych oraz dziennikarze ekonomiczni.

 Jesień sprzyja LUG

 We wrześniu, w skład Grupy Kapitałowej LUG wszedł nowy podmiot. To spółka technologiczna BIOT, wzmacniająca potencjał grupy w obszarze rozwoju nowych technologii. Tempa nabrały prace inwestycyjne związane z budową zakładu produkcyjnego w Argentynie, a na rynek Ameryki Południowej trafiła pierwsza partia oświetlenia przygotowana w ramach kontraktu o wartości blisko 21 mln euro.

Po rekordowych wynikach sprzedaży odnotowanych w drugim kwartale 2017 roku,  wrzesień przyniósł dalszy wzrost przychodów. Przychody ze sprzedaży na polskim rynku wykazały jednocyfrową dodatnią dynamikę w porównaniu do wyników z września roku 2016 ugruntowując wysoką pozycje spółki na konkurencyjnym rynku. Znacząco poprawiły się przychody z transakcji zagranicznych, które okazały się rekordowe w całej historii przedsiębiorstwa i są o blisko połowę wyższe niż przychody zrealizowane w analogicznym okresie roku 2016.

 

Źródło załączonych zdjęć: Gala finałowa konkursu „The Best Annual Report 2016"