Menu

LUG Best Project Contest

Best Project
Contest 2019

Ostateczny termin złożenia prac upływa 31 grudnia 2019, czyli za:

Zostaw nam swój kontakt, a będziemy informować Cię na bieżąco
o upływających terminach konkursowych i innych wydarzeniach związanych z konkursem.

Zgłoszenie wysłane – spokój gwarantowany. Zadbamy o to żebyś był na bieżąco!

Partnerzy konkursu

O co chodzi?

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy projekt lub realizację.
LUG Best Project Contest!

Zaprojektuj budynek, elewację lub wnętrze, oświetl oprawami LUG i wygraj atrakcyjne nagrody!

Weź udział w konkursie w jednej z kategorii:

Realizacja

Przedmiotem konkursu jest przedstawienie REALIZACJI dowolnego obiektu architektonicznego:

 • WNĘTRZA
 • ILUMINACJI
 • INFRASTRUKTURY

z zastosowaniem oświetlenia LUG, zrealizowanego nie wcześniej niż 01.01.2018 r.

Praca konkursowa powinna składać się z:

 • dokumentacji zdjęciowej zrealizowanej inwestycji oświetlonej oprawami marki LUG – min. 3 zdjęcia, format: jpg., png., tiff; (min. 300 dpi w rozmiarze zbliżonym do 3500 x 2500 pikseli, orientacja dowolna)

Sprawdź szczegóły

Projekt

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie PROJEKTU dowolnego obiektu architektonicznego:

 • WNĘTRZA
 • ILUMINACJI
 • INFRASTRUKTURY

z zastosowaniem oświetlenia LUG.

ŚWIATŁO W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

W projekcie należy zaprezentować i uwydatnić rolę światła LED w kreowaniu komfortowej dla człowieka przestrzeni na przykładzie dowolnie wybranego obiektu: wnętrza, budynku (iluminacja), alei w parku lub ulicy, przeznaczonych do użytku publicznego.

Projekt powinien składać się z:

 • rzutu pomieszczenia, budynku lub projektu zagospodarowania terenu
 • przekroju lub elewacji obiektu lub obiektów, oświetlonych oprawami marki LUG; format: dwg lub pdf;
 • min. 3 wizualizacji przedstawionego rozwiązania, format: jpg., png., tiff; (min. 300 dpi w rozmiarze zbliżonym do 3500 x 2500 pikseli, orientacja dowolna)

Sprawdź szczegóły

Na co zwracamy uwagę?


WNĘTRZE

Projektowanie wnętrza, to najczęściej praca na "żywym organizmie" – w bezpośredniej styczności z podstawowymi potrzebami człowieka. Efektem jest nastrój i atmosfera, która przekłada się na samopoczucie przebywających w tym wnętrzu ludzi. Ilość światła, sposób jego rozproszenia, dobór odpowiedniej temperatury barwowej to parametry, których trzeba mieć świadomość projektując dobrze oświetlone wnętrze. Znaczący wpływ ma tu również jakość wzornictwa zastosowanych elementów. I tu pojawia się miejsce na design.

ILUMINACJA

Kreowanie efektów świetlnych, eksponowanie wybranych części budowli, podkreślanie i wydobywanie detali architektonicznych tak, aby stworzyć atrakcyjny wizerunek oświetlanego obiektu - na tym polega oświetlenie architektoniczne. W nowoczesnych budynkach strefa zewnętrzna często przenika się z ich wnętrzem, zacierając granice przestrzeni. Wnętrza wyznaczone tylko powłoką ze szkła, stają się ornamentem minimalistycznych konstrukcji w momencie gdy zapada zmrok, a światło wychodzące ze środka ujawnia ich istnienie.

INFRASTRUKTURA

Place miejskie, parki, bulwary, ale też parkingi, dworce, lotniska, a także przestrzeń zwykłej ulicy – to obszar tętniący życiem, z którym każdy z nas ma bezpośredni kontakt. Odpowiednio oświetlone, staje się miejscem spotkań mieszkańców, tłem dla różnych aktywności, dzięki którym dzień wydłuża się. Niedoświetlona przestrzeń, nie dając poczucia bezpieczeństwa, znika po zmroku w oczekiwaniu na kolejny dzień. Nie musi tak być – pod warunkiem, że sztuczne światło będzie przyjazne w odbiorze dla człowieka, zaprojektowane zgodnie z jego potrzebami.

Co można wygrać?

Realizacja

I Miejsce 4000 €
II Miejsce 2600 €
III Miejsce 1900 €

Projekt

I Miejsce 1700 €
II Miejsce 1200 €
III Miejsce 600 €

*kwoty brutto, szczegółowe informacje dot. nagród znajdują się w regulaminie konkursu

Jury konkursu

Agata Szulc-Szynaka
Agata Szulc-Szynaka Artysta plastyk, Kierownik Sekcji Graficznej LUG
Adam Kisiołek
Adam Kisiołek Project Manager, Miesięcznik Builder
Paweł Kmiecik
Paweł Kmiecik Główny Architekt LUG
Józef Franczok
Józef Franczok Architekt, Współwłaściciel pracowni PORT Architekci
Maciej Olczyk
Maciej Olczyk Project Manager Bimobject
Ewa Kaszuba-Nawrocka
Ewa Kaszuba-Nawrocka Architekt, Product Marketing Manager LUG
Ewa Czerny
Ewa Czerny Architekt, Właściciel pracowni Czerny Design
Marta Wieczorek
Marta Wieczorek ArchiCAD Content Developer Bimobject

Co inni sądzą o konkursie?

 • To już 4 edycja konkursu. W tym roku kategoria projektowa dotyczy roli światła w przestrzeni publicznej. Chcemy by rozwiązania projektowe uwzględniały wpływ jaki światło może wywierać na ludzi użytkujących daną przestrzeń. To konkretna wiedza, którą się dzielimy w trakcie naszej codziennej praktyki. Jesteśmy na dobrej drodze do tego, by każdego roku coraz lepiej nagradzać inwencję twórczą architektów i projektantów wnętrz, którzy doceniają produkty LUG umieszczając je w swoich projektach.

  Ewa Kaszuba-Nawrocka
  Ewa Kaszuba Nawrocka Architekt, LUG Light Factory
 • Światło było dla mnie zawsze bardzo ważnym czynnikiem w kreowaniu wnętrz, ze względu na wpływ jaki ma później na użytkownika. Konkurs organizowany przez LUG utwierdził mnie w przekonaniu, że takie podejście procentuje. Jako Laureat miałam okazję zwiedzić zakład produkcyjny, dowiedzieć się jak powstaje światło LED i jakie są najważniejsze aspekty projektowania oświetlenia.

  Sylwia Drażkiewicz-Kuczyńska
  Sylwia Drażkiewicz-Kuczyńska Studio Dobrej Koncepcji

LUG Best Project Contest

LUG Best Project Contest
Poprzednie edycje

Zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych z poprzednich edycji konkursu!

Pobierz modele 3D

Kategorie projektowe konkursu (Concept) wymagają użycia modeli 3d opraw oświetleniowych LUG. Partnerzy konkursu zapewniają dostęp do nich we wszelkich możliwych formatach, dopasowanych do użycia w szerokiej gamie oprogramowania architektonicznego i wnętrzarskiego: Revit, Archicad, Sketchup, 3ds Max i inne.

Kategorie projektowe konkursu (Concept) wymagają użycia modeli 3d opraw oświetleniowych LUG. Partnerzy konkursu zapewniają dostęp do nich we wszelkich możliwych formatach, dopasowanych do użycia w szerokiej gamie oprogramowania architektonicznego i wnętrzarskiego: Revit, Archicad, Sketchup, 3ds Max i inne.Pobierz modele 3D

Częścią strategii wsparcia Architektów i Projektantów jest zapewnienie pełnej palety narzędzi dla Architektów, Projektantów oraz Grafików. Wynikiem współpracy podjętej ze specjalistami z branży dostawców modeli 3d i BIM jest gotowy zbiór modeli 3D, bloków 2D, wizualizacji opraw oświetleniowych w wybranych przestrzeniach architektonicznych oraz plików zawierających rozsył światła profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych firmy LUG.

Pobierz modele 3D