Wyszukaj

LUG Light Factory

PURELIGHT LUG w szpitalu w Nowej Soli

01 lipca 2020

Oprawy PURELIGHT LUG do sterylizacji pomieszczeń  podnoszą poziom bezpieczeństwa pracowników i pacjentów szpitala w Nowej Soli

W tym roku dostarczyliśmy do Wielospecjalistycznego Szpitala SPZPZ w Nowej Soli 26 sztuk opraw PURELIGHT LUG HYBRID do sterylizacji pomieszczeń. Aż 15 opraw zostało zamontowanych w najbardziej wrażliwym z sanitarnego punktu widzenia miejscu - Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W oficjalnym spotkaniu, podczas którego doszło do przekazania opraw, wziął udział główny inicjator całego przedsięwzięcia Wadim Tyszkiewicz, obecnie pełniący funkcję Senatora RP (Prezydent miasta Nowa Sól w latach 2002 - 2019) oraz przedstawiciele szpitala i naszej firmy.

„W ciągu 30 lat funkcjonowania firmy oświetliliśmy wiele placówek medycznych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jednym z takich miejsc jest Wielospecjalistyczny Szpital SPZPZ w Nowej Soli, w którym do tej pory rozwiązania oświetleniowe LUG znalazły swoje zastosowanie m.in. na bloku operacyjnym. Niezwykle cieszy fakt, że po raz kolejny, tym razem z wykorzystaniem technologii UV-C, możemy zadbać o komfort i bezpieczeństwo pracy personelu medycznego, a także wesprzeć działania prowadzone w trosce o zdrowie korzystających z jego usług pacjentów. Świadczy to o zaufaniu, którym nas obdarzono oraz potwierdza wysoką jakość oferowanych przez nas produktów i usług. Jestem przekonany, że rozwiązania z rodziny opraw PURELIGHT LUG spełnią oczekiwania dotyczące sterylizacji powierzchni i powietrza w obiektach medycznych zarówno w Nowej Soli, jak i w kolejnych obiektach medycznych na całym świecie. Ich efektywność potwierdzają wyniki badań laboratoryjnych, które z dumą prezentujemy.”

– komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A. 


Rodzina opraw PURELIGHT LUG wykorzystuje światło ultrafioletowe w celu zmniejszenia ryzyka dla zdrowia, uniemożliwiając rozmnażanie niebezpiecznych mikroorganizmów. Promieniowanie UV-C to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji powietrza i powierzchni (ściany, blaty, przedmioty itp.). Eliminuje do 99,9% bakterii, wirusów, pleśni czy grzybów w pomieszczeniu. Udowodniona skuteczność długości fali 253,7 nm pozwala osiągnąć wysoki efekt dezynfekcji. Oprawy PURELIGHT można z powodzeniem wykorzystać nie tylko w placówkach medycznych, ale także w jednostkach oświaty, administracji publicznej, transporcie publicznym, firmach usługowych i zakładach produkcyjnych.

Dwufunkcyjna lampa UV-C to rozwiązanie stworzone z myślą o sterylizacji pomieszczeń oraz powierzchni. Specjalistyczna oprawa bakterio- i wirusobójcza ze źródłem światła T8 została przeznaczona do montażu natynkowego lub na stojaku w wersji mobilnej. Emituje promieniowanie UV-C o długości fali 253,7 nm. Oprawa w trybie FLOW dzięki bezpiecznej osłonie emitowanego światła UV-C zapewnia wygodę stosowania w obecności osób w pomieszczeniach. Dodatkowo wyposażona w promiennik zewnętrzny pozwala na sterylizację powierzchni w trybie DIRECT po opuszczeniu pomieszczenia przez ludzi i zwierzęta.