Wyszukaj

LUG Light Factory

Oprawy LUG w finale konkursu Dobry Wzór

17 września 2020

Najwyższej klasy design opraw oświetleniowych zaprojektowanych przez zespół specjalistów LUG Light Factory został po raz kolejny doceniony przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Rodzina opraw INTO LED oraz oprawa AVENIDA BOLLARD LED zakwalifikowały się do finału konkursu Dobry Wzór, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP) organizowanego w celu wyłonienia najlepiej zaprojektowanych produktów i usług. Powołana przez IWP komisja ekspertów wybrała 114 produktów i usług, które stanowią reprezentację najlepszego designu na polskim runku. Produkty te zostaną zaprezentowane podczas finałowej wystawy „Dobry Wzór 2020”. Wystawa, oceniana przez środowisku projektantów i przedsiębiorców jako najlepsze tego typu wydarzenie w Polsce, odbędzie się w dniach 30 października – 29 listopada 2020 w  siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Warszawie.

Dobry Wzór to najstarszy i najbardziej wiarygodny polski  konkurs wzorniczy z 27-letnią tradycją mający na celu wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów. Konkursowe produkty i usługi  wskazywane są przez badaczy i ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na podstawie stałego  monitoringu rynku. Konkurs jest równocześnie jedynym w Polsce niezależnym audytem wzorniczym: typowanie produktów odbywa się  na podstawie wiedzy ekspertów i badaczy IWP, ich znajomości projektowania, rynku i trendów.

To nie pierwszy raz, kiedy nasze autorskie rozwiązania oświetleniowe zostają docenione przez jury konkursu. Tytuł finalisty Dobrego Wzoru we wcześniejszych edycjach wydarzenia otrzymały m.in. oprawy: CRUISER 2 LED, URBANO LED, TINO LEDARCHEO LED.

 

RODZINA OPRAW INTO LED

INTO LED

Rodzina opraw INTO LED powstała z myślą o wnętrzach bazujących na nowoczesnej prostocie. Szerokie zastosowanie INTO zapewnia różnorodność rozmiarów i sposobów montażu: od minimalistycznych okrągłych i kwadratowych downlightów, przez natynkowe tuby, aż po serię tubularnych opraw zwieszanych. Projektanci LUG postawili na uniwersalny design, dzięki temu forma opraw natynkowych i zwieszanych jest powtarzalna i doskonała do tworzenia zmultiplikowanych kompozycji, które mogą stanowić ozdobę każdego wnętrza. Oprawy różnią się od siebie średnicą oraz długością, co dało aż 9 różnych kształtów opraw w wersji natynkowej i tyleż samo w wersji zwieszanej: od smukłych, bardzo długich opraw o wymiarach 55x800mm, po tradycyjne w kształcie - 160x200mm. Aby zwiększyć atrakcyjność i możliwości zastosowań zaproponowano 2 kolory obudowy: biały i czarny, natomiast detal-ring okalający odbłyśnik jest aż w 4 kolorach: białym, czarnym, srebrnym i złotym. Zaletą rodziny INTO jest także różnorodność kątów rozsyłu światła - od wąskiego 15° aż po 63°. To, w połączeniu z mnogością kształtów i kolorów pozwala na stworzenie dekoracyjnego nastrojowego oświetlenia hotelowego, ale także na profesjonalne i szerokie oświetlenie przestrzeni sprzedażowych czy biurowych. INTO to nie tylko nowoczesny design, ale również doskonałe parametry świetlne i wysoka jakość. Beznarzędziowy i szybki montaż opraw podtynkowych to oszczędność czasu, natomiast zastosowanie w niektórych wersjach podwyższonej szczelności IP pozwala na zamontowanie opraw również w bardziej wymagających warunkach

Dowiedz się więcej z katalogu produktowego: 

INTO LED 


 


AVENIDA BOLLARD LED

AVENIDA BOLLARD LED

AVENIDA BOLLARD LED umożliwia realizację kompleksowych projektów placemakingowych – doskonale sprawdzi się w parku, kampusie, czy na terenie osiedla mieszkaniowego, oświetlając alejki spacerowe, schody, promenady i uliczki. Oprawa AVENIDA Bollard LED autorsko rozszerza nagrodzoną nagrodą IF Design Award 2019 linię wzorniczą opraw AVENIDA LED. Przemyślana konstrukcja oprawy umożliwia wygodny montaż zarówno w gruncie, prefabrykowanych zestawach montażowych, czy też w betonie, a dwa warianty wysokości korespondujące z punktami architektonicznymi, pozwalają akcentować szlaki komunikacyjne i obiekty przyrody oraz małej architektury, zgodnie z założeniami projektanta. Dzięki zastosowaniu autorskiego systemu świetlnego – modułu LED, odbłyśnika, dedykowanego klosza i przysłon - oprawa zapewnia przyjemne światło o doskonałej dystrybucji. Oprawa dostępna jest w kilku wariantach temperatury barwowej, począwszy od ciepłych rejestrów 2200K, 2700K, po bardziej standardowe rozwiązania 3000K i 4000K. 

Dowiedz się więcej z katalogu produktowego:

AVENIDA BOLLARD LED

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LUG Light Factory jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z ponad 30-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w produkcji oświetlenia infrastrukturalnego oraz przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych.

Oprawy LUG w finale konkursu Dobry Wzór