Wyszukaj

LUG Light Factory

Firma LUG promotorem ekologii na rynkach zagranicznych

09 grudnia 2020

Firma LUG otrzymała wyróżnienie w 9 edycji Konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion w kategorii Promotor ekologii na rynkach zagranicznych.

9 grudnia br. ogłoszono wyniki dziewiątej edycji Konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które promuje nie tylko aktywność polskich firm na rynkach międzynarodowych, ale także podkreśla, że na co dzień skutecznie konkurują one z zagranicznymi przedsiębiorstwami, budując jednocześnie pozytywny obraz Polski na arenie międzynarodowej. W tym roku rozszerzono konkurs o  nowe kategorie, m.in.  Promotor ekologii na rynkach zagranicznych, w której nasza firma otrzymała wyróżnienie.

- Drugi raz uczestniczymy w konkursie Polska Firma – Międzynarodowy Czempion i ponownie jesteśmy w gronie wyróżnionych. Cieszę się, że nasze produkty znalazły uznanie w oczach Jury konkursu. Naszym celem jest osiągnięcie statusu międzynarodowego lidera innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych, a przyznane wyróżnienie przybliża nas do osiągnięcia tego celu. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego zwracamy szczególną uwagę na wpływ naszej organizacji na środowisko naturalne. Nasze oprawy zostały tak zaprojektowane, by mogły być długo eksploatowane z możliwością otrzymania drugiego życia dzięki naprawie czy modernizacji. Ponadto do ich produkcji używa się materiałów nadających się do ponownego wykorzystania lub przetworzenia.

-komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej LUG S.A.

LUG jest polską grupą kapitałową aktywną w 70 krajach na całym świecie. Firma prowadzi swoją międzynarodową działalność poprzez szeroką sieć zagranicznych spółek, biur i przedstawicielstw regionalnych. Działalność proekologiczna firmy LUG była wielokrotnie doceniania. M.in. w minionym roku organizacja otrzymała tytuł Spółki Świadomej Klimatycznie w ramach II edycji Badania Crisis Climate Awareness 2020 organizowanego przez Fundację Standardów Raportowania, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych i Bureau Veritas Polska, osiągając trzeci wynik spośród 151 przebadanych największych spółek w Polsce.

Firma LUG promotorem ekologii na rynkach zagranicznych