Wyszukaj

LUG Light Factory

Rozpoczynamy użytkowanie nowej części Centrum Badawczo-Rozwojowego LUG

18 stycznia 2022

Rozpoczynamy użytkowanie nowej części Centrum Badawczo-Rozwojowego LUG 

Zakończyła się rozbudowa naszego zakładu w Nowym Kisielinie. Dzięki inwestycji znacznie zwiększyliśmy zarówno powierzchnię magazynową jak i przestrzeń biurowo-socjalną naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego.

W dniu 17 stycznia 2022 r. pomiędzy naszą firmą a wykonawcą inwestycji, firmą M&J, został podpisany protokół zdawczo-odbiorczy inwestycji, na mocy którego rozpoczęliśmy bieżące użytkowanie nowej hali magazynowej oraz dobudowanej części budynku administracyjnego.

- Nasza nowa hala magazynowa jest już gotowa do pracy. W kolejnych dniach magazyn zapełni się pierwszymi towarami i produktami, a do części administracyjnej cyklicznie będą wprowadzać się pracownicy biurowi. Nowa przestrzeń pozwoli nam w jeszcze lepszy sposób wykorzystywać potencjał rozwojowy, a nowy magazyn uwolni dotychczasową przestrzeń magazynową w zakładzie w Nowym Kisielinie. Dzięki odzyskanej przestrzeni magazynowej zwiększy się przestrzeń produkcyjna, a w konsekwencji wzrosną nasze moce produkcyjne. – mówi Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG Light Factory.

Zakończona właśnie inwestycja polegała na budowie nowej hali magazynowej z zapleczem biurowo – socjalnym oraz rozbudowie istniejącego budynku administracyjnego w Centrum Badawczo – Rozwojowym Grupy. Dzięki niej, powierzchnia magazynowa zwiększyła się o 3000 mkw., natomiast przestrzeń biurowo powiększyła się o ok. 500 mkw.

Centrum w Nowym Kisielinie jest naszym drugim zakładem produkcyjnym w Polsce. Pierwszym jest powstała w 2008 roku siedziba główna w Zielonej Górze. Powiększony obiekt usprawni gospodarkę magazynową Grupy i dostarczy przestrzeni do dalszego rozwoju firmy. Nowe przestrzenie biurowe zajmą zespoły Departamentu Finansów i Departamentu IT. Do nowych biur w zakładzie w Nowym Kisielinie powróci także zespół naszej spółki zależnej BIOT, a Departament Rozwoju zajmie odnowione pomieszczenia laboratorium.