Wyszukaj

LUG Light Factory

Fundusz Polski Ład

26 stycznia 2022

Fundusz Polski Ład

Program inwestycji strategicznych dla jednostek samorządu terytorialnego

Przypominamy, że aktualnie trwa nabór do II edycji krajowego programu inwestycji strategicznych dla jednostek samorządu terytorialnego Fundusz Polski Ład. Oznacza on nawet 90% bezzwrotnego dofinansowania na modernizację lub budowę nowej infrastruktury oświetleniowej – zarówno drogowej, jak i tej użytkowanej w budynkach użyteczności publicznej – m.in. szkołach i szpitalach. W ramach programu Miasta i Gminy mogą zgłaszać projekty o wartości 5, 30, a nawet 65 mln zł.

Modernizacja infrastruktury oświetleniowej w oparciu o energooszczędną i inteligentną technologię LED pozwala skutecznie zabezpieczyć się przed drastycznymi podwyżkami cen energii elektrycznej, które obecnie dotykają polski Samorząd. To również najbardziej efektywny krok w kierunku gospodarki niskoemisyjnej, która stanowi długoterminowy cel samorządowy w całej Unii Europejskiej.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami trwającego naboru na https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-druga i złożenia wniosków modernizacyjnych. To duża szansa dla Samorządu, która pozwoli nie tylko skokowo zwiększyć komfort wszystkich mieszkańców, ale również wypracować znaczące oszczędności w najbliższych latach.

W przypadku pytań, nasi lokalni eksperci w każdej chwili służą Państwu pomocą.

Zapraszamy jednocześnie do zapoznania się z trwającym projektem wymiany oświetlenia w m.st. Warszawa, która zmodernizuje w najbliższych miesiącach prawie 40 000 punktów świetlnych, uzyskując zwrot z inwestycji w niecałe 3 lata. O tym projekcie więcej informacji znajdą Państwo w dedykowanej broszurze We light up Warsaw, dostępnej pod poniższym linkiem: https://issuu.com/luglightfactory/docs/we_light_up_warsaw_pl

 

Złóż wniosek i przygotuj się na wyzwania przyszłości!

UWAGA: nabór trwa tylko 15 lutego 2022 r. do godz. 17.00

 

Fundusz Polski Ład