Wyszukaj

LUG Light Factory

EUROPEJSKIE CENTRUM MUZYKI Krzysztofa Pendereckiego nagrodzone przez SARP !

29 sierpnia 2014

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w całości oświetlone oprawami LUG, otrzymało 26.05 br Nagrode Roku SARP oraz Nagrode Stowarzyszenia Architektów Polskich za Najlepszy Obiekt Architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za rok 2012.

Centrum jest pierwszym tak ukształtowanym ośrodkiem rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie. Zostało zaprojektowane jako wielofunkcyjny zespół obiektów. W jego skład wchodzą: sala koncertowa mieszcząca 650 widzów, zespół dydaktyczny mieszczący wszystkie niezbędne funkcji Akademii – od sal ćwiczeń indywidualnych i zespołowych muzyki i baletu, przez pokoje seminaryjne po bibliotekę.

Projekt oświetlenia Centrum został kompleksowo przygotowany i zrealizowany przez LUG Light Factory. Zaproponowano w nim najnowszej generacji rozwiązania, oparte na technologii LED

Uzasadnienie przyznania nagrody: ”Na styku natury i kultury powstało miejsce europejskie, zakorzenione w lokalnej tradycji, wpisane w malowniczy, małopolski pejzaż. Ponadczasowe wzorce i naturalne materiały czynią obiekt szlachetnym i szczerym. Wewnętrzny dziedziniec kreuje unikalną atmosferę, która sprzyja organizacji plenerowych wydarzeń stając się sercem założenia. Sala koncertowa, tworzy harmonię kształtu, materii, barwy i brzmienia. Architektura pozbawiona patosu, znakomicie służy muzyce, ogniskuje artystów i lokalną społeczność”. Projekt ECM został przygotowany przez krakowskie biuro architektoniczne DDJM.