Wyszukaj

LUG Light Factory

Light+Building 2016: relacja z naszego stoiska!

23 marca 2016

Odbywające się co dwa lata targi Light+Building we Frankfurcie nad Menem to jedno z najważniejszych wydarzeń branży oświetleniowej na świecie. Jako jeden z wiodących europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych, firma LUG regularnie bierze w nich udział już od 2002 r. prezentując podczas każdej edycji szeroki wachlarz rozwiązań wykorzystujących najnowsze zdobycze technologii oświetleniowych.

Stoisko LUG podczas tegorocznej edycji targów Light+Building stanowiło esencję najważniejszych światowych trendów branży oświetleniowej. Zgodnie z mottem przyświecającym targom, LUG jako jeden z wiodących europejskich producentów oświetlenia, wykreował w przestrzeni targowej miejsce, w którym dominowały idee indywidualizmu, digitalizacji i kooperacji w sieci.

Na powierzchni 240 m2 wydzielono strefy dedykowane 3 markom funkcjonującym w portfolio LUG Light Factory: LUG, FLASH DQ oraz LUGBOX, w ramach których zaprezentowano łącznie ponad 200 sztuk opraw oświetleniowych. Swoją premierę podczas targów miały takie oprawy jak POWERLUG MINI LED, CRUISER 2 LED, URBINI LED (w marce LUG), LUGSTAR SPOT LED (w marce LUGBOX), ARAYE, MANASLU, LIBRA i NOISE (w marce FLASH DQ). Wśród zaprezentowanych na stoisku produktów nie mogło zabraknąć wyróżnionych w prestiżowych konkursach opraw POWERLUG LED (zdobywca nagrody iF Design Award 2016), URBANO LED (zdobywca nagrody Dobry Wzór 2015) oraz TINO LB LED (zdobywca nagrody Top Design Award 2016).

Oprócz produktów, ogromnym zainteresowaniem na stoisku firmy LUG cieszyły się cztery stanowiska Virtual Reality, przy których goście odwiedzający stoisko mogli odbyć wirtualny spacer w ramach sześciu scen odpowiadających przestrzeni ulicznej, biurowej, handlowej, przemysłowej, mieszkalnej i iluminacji zewnętrznych. Podczas wirtualnego spaceru możliwe było przyjrzenie się oprawom oświetleniowym umieszczonym w ich naturalnym środowisku pracy oraz dobór oświetlenia danej przestrzeni w zależności od indywidualnych preferencji. Ponieważ trójwymiarowe modele produktów firmy LUG wykorzystane w scenach VR oddają nie tylko design ale i parametry świetlne opraw, możliwe było zapoznanie się zarówno z ich wyglądem jak i sposobem, w jaki oświetlają dane przestrzenie.

Targi Light+Building 2016 były również miejscem premiery inteLUG, autorskiego systemu firmy LUG służącego do inteligentnego zarządzania oświetleniem. System ten umożliwia pełną kontrolę i programowalne zarządzanie zarówno oświetleniem wewnętrznym jak i zewnętrznym. inteLUG daje użytkownikom również dostęp w czasie rzeczywistym do takich parametrów jak bieżący pobór energii elektrycznej czy temperatura panująca wewnątrz oprawy. Wszystko to odbywa się trybie zdalnym, z dowolnego miejsca na świecie, poprzez aplikację w systemie iOS, Android lub przeglądarkę internetową.

Szerokie spektrum produktów i rozwiązań zaprezentowanych podczas Light+Building 2016 jest odzwierciedleniem realizowanej przez LUG strategii rozwoju nowoczesnych technologii i narzędzi wsparcia dedykowanych dla obecnych i przyszłych partnerów biznesowych firmy w trzech kluczowych segmentach: architektów, wykonawców i dystrybutorów.

Należy pamiętać, że największe na świecie targi oświetleniowe to nie tylko niepowtarzalna okazja dla wystawców do zaprezentowania swoich możliwości technicznych i wzorniczych, ale także szansa na ugruntowanie swojej pozycji rynkowej i otwartego dialogu z konkurencją. To również wspaniała platforma dla komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami oraz niezastąpione źródło informacji o kondycji całej branży. Uważam, że dzięki stoisku będącemu jednym z najciekawszych podczas tegorocznej edycji Light+Building, wykorzystaliśmy te możliwości w pełni.

– komentuje Prezes Zarządu LUG Light Factory,
Ryszard Wtorkowski.


LUG Light Factory jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z ponad 25-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w produkcji oświetlenia infrastrukturalnego oraz przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z działem marketingu firmy LUG: marketing@lug.com.pl