Wyszukaj

LUG Light Factory

Wizyta delegacji LUG w Argentynie

13 czerwca 2017

Prezes Zarządu LUG S.A., Ryszard Wtorkowski wraz z V-ce Prezesem Zarządu, Mariuszem Ejsmontem, złożyli wizytę w Parku Przemysłowym Posadas w argentyńskiej Prowincji Misiones, gdzie powstaje nowy zakład produkcyjny zielonogórskiej firmy.

Podczas wizyty, delegacji LUG towarzyszyli przedstawiciele Lokalnego Rządu Prowincji Misiones: Minister Przemysłu Prowincji, Pan Luis Lichowski, Podsekretarz ds. Inwestycji Claudio Aguilar, oraz dyrektor Parku Przemysłowego, Pan Hugo Sciutto. Na miejscu, inżynierowie zaangażowani w budowę nowego zakładu LUG zaprezentowali delegacji z Polski postępy prac nad obiektem, którego powierzchnia wyniesie ok. 1600 m2, z możliwością rozbudowy o dalsze 1050 m2.

Zakład produkcyjny w Argentynie powstaje w ramach zawartego w październiku ubiegłego roku porozumienia pomiędzy LUG a Lokalnym Rządem Prowincji Misiones, na podstawie którego firma dostarczy oprawy oświetleniowe dla przestrzeni miejskich Prowincji o łącznej wartości blisko 21 mln €.

W nowym zakładzie, w którym zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób, LUG będzie produkować nowoczesne oprawy oświetleniowe w technologii LED. Będą to szczególnie oprawy przeznaczone do oświetlenia przestrzeni miejskich takich jak ulice, parki, parkingi czy budynki użyteczności publicznej. Fabryką będzie zarządzać spółka LUG Argentina, która wejdzie w skład Grupy Kapitałowej LUG. Będzie to druga, po LUG do Brasil, działająca w Ameryce Południowej spółka zależna zielonogórskiego producenta opraw oświetleniowych.

“Potencjał rynku Ameryki Łacińskiej jest ogromny. Budowa fabryki w Posadas to dopiero początek naszej ekspansji w regionie. Zdecydowaliśmy się zainwestować właśnie tutaj z uwagi na korzystne warunki stworzone przez lokalne władze. Przy podejmowaniu decyzji duże znaczenie miała również liczebność Polonii mieszkającej w tym regionie oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry, która kształci się na tutejszych uczelniach.” – komentuje Ryszard Wtorkowski.

W planie wizyty delegacji LUG w Argentynie, znalazło się również spotkanie z Gubernatorem Prowincji Misiones, Panem Hugo Passalacqua, podczas którego omówione zostały perspektywy dalszego rozwoju firmy w regionie.