Wyszukaj

LUG Light Factory

Inwestycje LUG

Stale inwestujemy w zakup nowoczesnych maszyn i poszerzamy park maszynowy o nowe innowacyjne urządzenia do produkcji opraw oświetleniowych o wysokiej jakości.

inw1W 2004 roku nakłady inwestycyjne zostały przeznaczone m.in. na nowy zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie, linię pneumatyczną do montażu opraw oświetleniowych, co nie tylko przyspieszyło proces produkcji i pozwoliło zwiększyć sprzedaż, ale również poprawiło jakość produkowanych opraw. Ponadto zakupiony został program wspomagający trójwymiarowe projektowanie (CAD), który usprawnił i przyspieszył proces projektowania opraw oświetleniowych.

W 2005 roku nasze działania nadal ukierunkowane były na rozwój infrastruktury technicznej. Zakupiliśmy i przystosowaliśmy do prowadzonej przez siebie działalności produkcyjnej dwie hale produkcyjno-magazynowe. W ramach nakładów inwestycyjnych zakupiono kolejne maszyny.

Najistotniejszym zadaniem zrealizowanym w 2006 r. był zakup działki o powierzchni 1,37 hektara, w Zielonej Górze na Trasie Północnej, gdzie powstaje nowoczesny budynek produkcyjno-magazynowo-biurowy do którego przeniesiemy naszą działalność.

inw2W 2007 r. przystąpiliśmy do jego budowy. Obiekt powstaje w tzw. Zielonogórskiej Strefie Aktywności Gospodarczej – terenie inwestycyjnym o powierzchni 67 ha, gdzie powstają obiekty firm handlowych i produkcyjnych. Nowa siedziba firmy będzie miała łączną powierzchnię użytkową około 8.000 m kw. W listopadzie 2007 r. zakupiliśmy nowoczesną linię technologiczną do malowania proszkowego (automatyczna linia lakiernicza), metalowych kasetonów i innych detali metalowych.

W III kwartale 2008 zrealizowana została ostatnia faza projektu inwestycyjnego zaplanowanego zgodnie ze strategią spółki – firma LUG rozpoczęła działalność biznesową w nowoczesnej siedzibie. Kompleks produkcyjno-magazynowo-biurowy z innowacyjną linią do produkcji obudów metalowych dostarcza firmie nowych mocy produkcyjnych, zwiększa wydajność i pozwala rozbudowywać asortyment o nowe linie wzornicze. Zakończona budowa zwieńczyła proces inwestycyjny realizowany ze środków pozyskanych podczas giełdowego debiutu.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne aplikowane przez firmę LUG w ramach programów inwestycyjnych realizowanych przez spółkę pozwalają na uzyskanie jeszcze wyższych parametrów jakościowych elementów opraw i wysoką wydajność produkcji na wszystkich jej etapach, odpowiadającą najwyższemu poziomowi technologicznemu na świecie.