Wyszukaj

LUG Lubuskim Liderem Innowacji 2019

29 października 2019

Dnia 28 października br. odbyła się ceremonia wręczenia statuetek laureatom jedenastej edycji konkursu Lider Lubuskiego Biznesu. Kapituła nagrodziła najlepsze firmy z województwa lubuskiego. Tytuł Lubuski Lider Innowacji w kategorii „Firmy Duże” powędrował do LUG Light Factory z Zielonej Góry. To już drugie zwycięstwo spółki w plebiscycie w tej kategorii.

- To cenna nagroda, ponieważ nieustannie wprowadzamy innowacje, które podobnie jak rozwój są kluczowymi wartościami naszej firmy. Tytuł Lider Innowacji to nagroda za wytężoną pracę całego zespołu, szczególnie działu R&D. Cieszę się, że pomimo dużej konkurencji ponownie udało nam się otrzymać ten tytuł i znaleźć się w gronie laureatów - komentuje zwycięstwo w konkursie Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG Light Factory Sp. z o.o.

Jury konkursu oceniało firmy w czterech kategoriach: mikro, małe, średnie i duże. Pierwszy raz w historii, w kategorii firm dużych przyznano statuetki ex aequo. Równorzędnie nagrodzono firmy LUG Light Factory Sp. z o.o. oraz Seco/Warwick S.A. Poziom był wyrównany - w ocenie komisji konkursowej trudno było dokonać jednoznacznego wyboru zwycięzcy. Kapituła ocenia kondycję finansową firmy, warunki pracy oraz poziom wynagrodzeń i terminowość regulowania zobowiązań. Znaczącym elementem oceny jest też innowacyjność i szeroko rozumiana dbałość o środowisko. Jury konkursu zwraca także uwagę na działalność charytatywną ocenianego podmiotu i społeczną odpowiedzialność biznesu.

Kapituła pierwszy raz w historii konkursu przyznała też nagrody „Debiut roku” oraz „Firma przyjazna Młodym”.

Lubuski Lider Biznesu to konkurs z jedenastoletnią historią. Jego celem jest promowanie najlepszych przedsiębiorstw w regionie. Konkurs organizuje Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa we współpracy z Gazetą Lubuską. Do tej edycji konkursu zgłosiło się 60 firm z regionu.

To trzecie wyróżnienie biznesowe przyznane spółce w październiku. Dn. 7 października 2019 roku firma otrzymała nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii Firmy rodzinne.  Kilka dni później, 18 października prezes Ryszard Wtorkowski odebrał wyróżnienie „The Best Annual Report 2018" przyznane za najlepsze sprawozdanie z działalności.