Wyszukaj

Misja Gospodarcza Polskich firm do Maroka

24 września 2021

Zakończyła się misja polskich przedsiębiorców do Królestwa Maroka, w której udział wzięła delegacja firmy LUG Light Factory.

W dniach 12-19 września odbyła się zorganizowana przez Ambasadę Królestwa Maroka w Polsce misja gospodarcza polskich firm do Maroka. W misji wzięła udział delegacja LUG Light Factory na czele z Prezesem Zarządu, Ryszardem Wtorkowskim.

W ramach misji gospodarczej do Królestwa Maroka, która odbyła się pomiędzy 12 a 19 września b.r., przedstawiciele polskiego biznesu odbyli spotkania z przedstawicielami lokalnej administracji i biznesu w Rabacie, Casablance, Layounne i Dakhli. W programie misji znalazł się szereg prezentacji polskich i marokańskich firm, sesji spotkań B2B i B2G oraz wizyt studyjnych w obiektach, które powstały w ramach programów inwestycyjnych w Maroku. Jednym z najważniejszych punktów agendy misji było spotkanie delegacji z Ministrem Spraw Zagranicznych Królestwa Maroka, Nasserem Bourita.

Tematem rozmów prowadzonych w czasie misji gospodarczej były głównie możliwości nawiązania współpracy pomiędzy polskimi a marokańskimi przedsiębiorcami, szanse jakie stwarzają dla polskich firm strategiczne projekty infrastrukturalne realizowane w Maroku oraz potencjał inwestycyjny poszczególnych regionów kraju.

Nasza firma już od kilku lat realizuje interesujące projekty oświetleniowe na terytorium Królestwa Maroka. Stale rozwijamy współpracę z kluczowymi partnerami w tym kraju i zwiększamy swój udział w rynku. Zorganizowana przez Jego Ekscelencję Ambasadora Atmouna misja gospodarcza, w której wzięliśmy udział utwierdziła nas w przekonaniu, że Królestwo Maroka jest rynkiem o bardzo wysokim potencjale dla rozwoju naszego biznesu. Na bazie nawiązanych relacji oraz informacji pozyskanych w czasie delegacji z pewnością będziemy w stanie jeszcze bardziej dynamicznie zwiększać swoją aktywność na tym rynku  – komentuje Prezes Zarządu LUG, Ryszard Wtorkowski.

LUG Light Factory specjalizuje się w produkcji profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych dla projektów w obszarze infrastruktury transportowej, przestrzeni publicznych, przemysłu i nieruchomości komercyjnych. Firma jest aktywna już na 70 rynkach na całym świecie i ma w swoim portfolio szereg projektów w regionie Afryki Północnej w tym m.in. takie realizacje w Maroku jak oświetlenie uliczne w mieście Meknes, oświetlenie przestrzeni publicznych w Casablance czy kompleksowe oświetlenie dla projektu New Cairo City w Egipcie.