Wyszukaj

LUG podwójnie nagrodzony w The Best Annual Report 2020!

15 października 2021

LUG S.A., spółka dominująca Grupy Kapitałowej LUG S.A. – jednego z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych, w konkursie „The Best Annual Report 2020” otrzymała I Nagrodę Główną w kategorii NewConnect za całokształt raportowania rocznego oraz wyróżnienie przyznawane za najlepsze sprawozdanie z działalności. To już szóste wyróżnienie dla zielonogórskiej spółki w ośmioletniej historii konkursu, w kategorii spółek notowanych na rynku NewConnect.

Nagrodę „The Best Annual Report” w kategorii spółek z rynku NewConnect, Grupa LUG S.A. otrzymała już po raz szósty. Można zatem śmiało twierdzić, że jest rekordzistą tego konkursu, ponieważ tegoroczna jego edycja skierowana dla spółek z rynku NewConnect, była edycją ósmą. Organizatorem konkursu, jak co roku, był Instytut Rachunkowości i Podatków, a jego celem jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy. Pamiątkową statuetkę, podczas uroczystej gali na Giełdzie Papierów Wartościowych w imieniu spółki odebrała Monika Bartoszak, Dyrektor Biura Zarządu i Komunikacji Grupy Kapitałowej LUG S.A.

Jestem niezmiernie zaszczycony, że Instytut Rachunkowości i Podatków po raz kolejny docenił nasze dążenie do jak najbardziej przejrzystego komunikowania się z rynkiem i z inwestorami. My sami wychodzimy z założenia, że to właśnie narzędzie komunikacji jakim jest raport roczny, wydatnie wpływa na wiarygodność i postrzeganie naszej firmy, dlatego przykładamy do jego wydawania tak ogromną wagę. Chciałbym jednocześnie gorąco podziękować całemu zespołowi LUG za wkład w stworzenie raportu. Bez pracy wielu specjalistów z naszej firmy nie byłoby to możliwe - powiedział Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Konkurs "The Best Annual Report" ma na celu promowanie najlepiej przygotowanych raportów rocznych, które są dla akcjonariuszy i inwestorów rzetelnym źródłem informacji o spółce, a także narzędziem wspierającym podejmowanie decyzji inwestycyjnych. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich, podmiotów rynku kapitałowego, reprezentanci inwestorów giełdowych oraz dziennikarze ekonomiczni.

Serdecznie gratulujemy pozostałym laureatom konkursu.

 

LUG podwójnie nagrodzony w The Best Annual Report 2020!