Wyszukaj

Profil Działalności

LUG S.A. jest jednostką dominującą Grupy Kapitałowej LUG S.A. - lidera wśród polskich producentów profesjonalnych opraw oświetleniowych. Firma funkcjonuje na rynku od 1989 roku i przez ten czas przeszła dynamiczne przemiany: od małej lokalnej firmy do nowoczesnej spółki akcyjnej, która kształtuje nowatorskie rozwiązania oświetleniowe

W 2008 roku Grupa LUG S.A. poszerzyła się o spółkę LUG Light Factory Sp. z o.o. zajmującą się produkcją opraw oświetleniowych oraz spółkę LUG GmbH działającą na rynku niemieckim. W kolejnych latach powstały kolejne dwie spółki: w 2012 roku LUG do Brasil Ltda. z siedzibą w Sao Paulo i LUG Lighting UK Ltd, którą Grupa założyła w 2013 roku w Wielkiej Brytanii. W 2017 roku Grupę zasiliły dwie nowe spółki: działająca na rynku argentyńskim spółka powiązana LUG Argentina SA oraz technologiczna spółka zależna BIOT Sp.  z o.o. z siedzibą w Nowym Kisielinie. Rok 2018 był okresem kolejnej ekspansji, tym razem na rynku tureckim. Grupa Kapitałowa LUG S.A. poszerzyła się o spółkę LUG Turkey. Całkowitym udziałowcem spółek zależnych: LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, oraz LUG Lighting UK Ltd. jest LUG S.A. W skład Grupy Kapitałowej LUG S.A. wchodzi również spółka T.O.W. Ukraina, której działalność jest obecnie zawieszona.

Grupa LUG S.A. działa w segmencie profesjonalnej techniki świetlnej o wysokich wymaganiach technicznych i użytkowych. Obecnie oferta LUG obejmuje szereg grup opraw oświetleniowych przemysłowych i dekoracyjnych: zewnętrznych – do iluminacji budynków, ulic, parkingów czy obiektów sportowych, oraz wnętrzowych – stosowanych w salonach sprzedaży, biurach i marketach. Produkty te łączą nowoczesne wzornictwo z funkcjonalnością i znakomitymi parametrami świetlnymi, dzięki czemu spełniają wymagania rynku unijnego i zaspokajają upodobania użytkowników. Wszystkie oprawy marki LUG posiadają certyfikaty jakości, potwierdzające wykonanie opraw według standardów europejskich. Nad utrzymaniem trwałego zadowolenie klienta i wysokim poziomem usług oraz produktów czuwają procedury systemu jakości ISO 9001:2000.

Prestiż firmy potwierdzają liczne nagrody m.in. Diament Forbesa, Gazele Biznesu, Smok Biznesu, nagroda Fair Play, Europejska Firma, EU Standard i wiele innych.

Oprócz marki LUG w 2012 roku na rynku pojawiła się nowa odsłona opraw oświetleniowych,marka FLASH&DQ, która jest kolejnym znakiem handlowym spółki LUG Light Factory Sp. z o. o. Produkty należące do marki FLASH&DQ wyróżniają się oryginalną, wyszukaną stylistyką. Unikalne podejście do kwestii designu zostało docenione przez kapitułę konkursu Dobry Wzór, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W 2012 roku główną nagrodę w kategorii Strefa Publiczna otrzymał produkt HB886.

Z końcem 2008 roku Grupa Kapitałowa LUG S.A. przeprowadziła relokację swojej siedziby do nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowo-biurowego, który powstał na terenie Zielonogórskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Atutem tego umiejscowienia firmy jest możliwość skorzystania z efektu tarczy podatkowej, co z pewnością jeszcze wzmocni pozycję firmy na rynku. W 2013 roku dokonano kolejnej inwestycji, rozbudowując istniejący kompleks o nowoczesną halę przeznaczoną do produkcji komponentów LED. Inwestycja została zrealizowana z zegarmistrzowską precyzją, hala powstała w ciągu niespełna ośmiu miesięcy.