Wyszukaj

LUG Light Factory

LUG dołącza do grona partnerów Poznań Design Days

05 maja 2016

Z radością informujemy, że firma LUG Light Factory, czołowy europejski producent profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z ponad 25-letnim doświadczeniem, została partnerem Poznań Design Days 2016.

Tegoroczna edycja poznańskiego festiwalu designu odbędzie się w dniach 6-14 maja a jej tematem przewodnim będzie ‘Przestrzeń Publiczna’. Podczas serii wydarzeń zaplanowanych w ramach PDD 2016 zgłębiane będą różnorodne aspekty przestrzeni miejskiej, takie jak jej sfera społeczna, kulturowa, estetyczna czy struktura funkcjonalno-przestrzenna. Uczestnicy festiwalu spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania o to jak kształtować współczesne przestrzenie publiczne w sposób stawiający w centrum potrzeby ich użytkowników.

 

Temat przewodni festiwalu jest bardzo bliski działalności firmy LUG Light Factory. 9 maja, w prezentacji ‘Światło jako element kreacji przestrzeni publicznej’, Główny Architekt LUG, Paweł Kmiecik, podzieli się z uczestnikami festiwalu wiedzą i doświadczeniami zdobytymi przez firmę przy realizacji projektów oświetleniowych w przestrzeniach publicznych w kraju i za granicą. W portfolio zrealizowanych przez LUG Light Factory projektów znajdują się m.in. druga linia metra w Warszawie , Zintegrowane Centrum Komunikacji w Poznaniu, Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach, kładka uliczna w Rzeszowie, metro w Algierze czy lotnisko w Kopenhadze

LUG postanowił zaangażować się w PDD 2016 również ze względu na wagę, jaką firma przywiązuje do designu oferowanych przez siebie produktów. Dysponując własnym zespołem projektantów i konstruktorów, kompleksowo wyposażonym laboratorium oraz dwoma centrami badawczo-produkcyjnymi, LUG Light Factory jest w stanie produkować rozwiązania oświetleniowe mogące spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Świadczą o tym prestiżowe nagrody przyznawane produktom firmy za ich design, m.in. iF Design Award 2016 dla POWERLUG LED, Dobry Wzór 2015 dla URBANO LED  czy top design award 2016 dla TINO LB LED.  

Uczestnicy Poznań Design Days 2016 będą mieli okazję zobaczyć wybrane produkty z portfolio LUG Light Factory w oświetlonych przez firmę wnętrzach dwóch namiotów sferycznych ustawionych na Placu Wolności w Poznaniu oraz wewnątrz obiektu Święty Marcin 61, gdzie w dniach 7-14 maja dostępna dla zwiedzających będzie wystawa ‘POLITURA – Przywracanie Świadomości – życie i twórczość Janusza Różańskiego’.

LUG Light Factory jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z ponad 25-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w produkcji oświetlenia infrastrukturalnego oraz przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych.