Wyszukaj

LUG Light Factory

Oświetlenie obiektów handlowych

Poziom sprzedaży zależy od wielu czynników, spośród których najważniejsza jest oferta. Atrakcyjny asortyment i konkurencyjne towary przyciągają klientów najsilniej. Niebagatelne znaczenie mają również poziom obsługi oraz wygląd sklepu. Na to, w jaki sposób prezentuje się określony obiekt handlowy, w dużej mierze wpływa oświetlenie – dotyczy to sklepów wielkopowierzchniowych, ale także butików, salonów sprzedaży czy całych ciągów komunikacyjnych galerii handlowych. Lampy akcentujące skutecznie absorbują uwagę klienta, kierując ją do konkretnych towarów i dając potencjalnemu nabywcy możliwość dostrzeżenia ich atrakcyjności. Zastosowanie właściwych lamp w sklepach i galeriach sprawia, że miejsca tego typu prezentują się atrakcyjnie i klienci chętniej spędzają w nich czas, doświadczając przyjemności natury estetycznej. Dostarczamy Państwu rozwiązania oświetleniowe, dzięki zastosowaniu których atrakcyjność konkretnych obiektów wzrasta, co przekłada się na zainteresowanie konsumentów. Posiadamy fachową wiedzę, a jej wykorzystanie umożliwia oświetlenie konkretnego obiektu w optymalny sposób.

Oświetlenie centrów handlowych

Gigantyczne kompleksy handlowe na stałe wpisały się w krajobraz polskich i zagranicznych miast. Czemu zawdzięczają tak dużą popularność? Przyczyny są liczne i złożone – jedna z nich to atrakcyjność wizualna, którą zapewnia np. oświetlenie galerii handlowych. Ciepły blask przyciąga, wyróżniając się na tle przyciemnionych obiektów znajdujących się wokół witryn i neonów. Co więcej, wysokiej klasy lampy wydobywają ze sklepowych ekspozycji to, co najpiękniejsze i skutecznie zachęcają do dokonania zakupów. Profesjonalne oświetlenie butików, jak na przykład downlighty czy projektory, przyczynia się do tego, że kolekcje ubrań i dodatków jawią się w pełnej krasie – nie tylko na wystawie, ale również na wieszakach i w przymierzalniach, gdzie klient może przyjrzeć im się z bliska. Odpowiednie oświetlenie może nadać każdej strefie sklepu inny charakter, a jednocześnie pomóc w zachowaniu i eksponowaniu identyfikacji wizualnej danej marki.
Wybór profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych stanowi jeden z ważniejszych czynników przekładających się na atrakcyjność określonego obiektu handlowego. Światło może stać się skutecznym narzędziem wykorzystywanym w trakcie kreowania wizerunku marki. Konieczna jest jednak odpowiednia diagnoza specyficznych cech przestrzeni, którą chcemy oświetlić.

Oświetlenie sklepów wielkopowierzchniowych

Sklepy wielkopowierzchniowe, nazywane także hipermarketami, to miejsca, które odwiedza się często. Można znaleźć tam tysiące produktów oraz konkurencyjne oferty cenowe. W takich obiektach klienci spędzają najczęściej dużo czasu. Aby zakupy były dla nich przyjemnością, nie zaś wyłącznie przykrym obowiązkiem, warto zatroszczyć się o stworzenie odpowiedniego nastroju. W tym celu wykorzystuje się muzykę, zapachy oraz światło. Oświetlenie supermarketów to trudne, złożone zadanie, ale jego skuteczna realizacja przynosi znakomite efekty. Dzięki odpowiedniej ekspozycji towarów za pomocą technologii SHOP, wydobywającej właściwe barwy z widma, klienci są w stanie szybko odnajdywać produkty, które są im potrzebne. Na poszczególnych stoiskach pojawiają się lampy, takie jak np. świetlówki liniowe. Wybór wysokiej jakości oświetlenia tego rodzaju sprawia, że poszczególne towary prezentują się w całej okazałości, mając przy tym naturalne kolory. W lampach pojawiających się w sklepach wielkopowierzchniowych źródło światła warto zastosować diodę LED.