Wyszukaj

LUG Light Factory

II Zielonogórski Ultramaraton

18 stycznia 2016

LUG Sponsorem Głównym
II Zielonogórskiego Ultramaratonu

Firma LUG Light Factory podjęła decyzję o wsparciu II Zielonogórskiego Ultramaratonu Nowe Granice. Z radością informujemy, że zostaliśmy Sponsorem Głównym imprezy.

II Zielonogórski Ultramaraton Nowe Granice to bieg na dystansie ponad 100 km wzdłuż ustalonych na przełomie 2014/15 r. nowych granic Zielonej Góry, który odbędzie się już 27 lutego 2016 r. Poza zawodnikami ‘ultra’, którzy przebiegną indywidualnie cały dystans, w Ultramaratonie wystartują również 2 i 4 osobowe sztafety.

Wsparcie zawodników, drużyn, imprez sportowych oraz promocja zdrowego trybu życia są istotnym elementem naszej strategii społecznie odpowiedzialnego biznesu. LUG jest firmą bardzo mocno związaną z Zieloną Górą, zaangażowanie w tego typu regionalne inicjatywy, których beneficjentem jest społeczność lokalna, od zawsze jest dla nas bardzo ważne. Naszą działalność na tym polu docenił niedawno Prezydent Zielonej Góry przyznając firmie w 2015 r. tytuł Mecenasa Sportu. – Kierownik Działu Marketingu LUG Light Factory, Tomasz Makarski.

Zarząd LUG Light Factory wspiera również pasjonujących się sportem pracowników firmy. W szeregach istniejącego od 2013 r. biegowego LUG Team wspólnie trenuje już 15 osób. W samym 2015 r. reprezentanci Teamu wystartowali aż w 20 imprezach biegowych. W ubiegłym roku w firmie powstał również LUG MTB Team zrzeszający w swoich szeregach entuzjastów kolarstwa górskiego. Mają oni na swoim koncie starty w takich imprezach jak Piekło Przytoku oraz cykl MTB Kaczmarek. Na wsparcie Zarządu może liczyć również uprawiający powerlifting Marek Trykacz. Mogący pochwalić się licznymi sukcesami reprezentant Polski aktualnie stara się o nominację uczestnictwa w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

LUG jest również sponsorem dwukrotnego mistrza polski, drużyny koszykarskiej Stelmet BC Zielona Góra.

 

LUG Light Factory jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z ponad 25-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w produkcji oświetlenia infrastrukturalnego oraz przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych.