Wyszukaj

LUG Light Factory

Szyte na miarę rozwiązania oświetleniowe LUG dla metra w Algierze

11 stycznia 2016

Profesjonalne rozwiązania firmy LUG Light Factory zostały wykorzystane do oświetlenia kolejnego obiektu infrastrukturalnego, tym razem w Afryce.

Metro logoDo niedawna, metro w Algierze dysponowało jedną 9,5-kilometrową linią, wzdłuż której znajdowało się czternaście stacji. Po ukończeniu rozpoczętych w październiku 2012 r. prac nad rozbudową metra, linia ta została wydłużona o 4 km a do użytku oddano cztery nowe stacje, oświetlone przez LUG Light Factory. Obecnie trwają prace nad projektami dalszej rozbudowy metra.

Na potrzeby tego projektu, firma LUG Light Factory opracowała i wyprodukowała customizowaną wersję oprawy LUGTRAIN – zwieszanego systemu zaprojektowanego z myślą o oświetleniu stacji kolejowych, stacji metra, peronów czy tuneli. Oprawa ta oferuje wysokiej jakości oświetlenie połączone z uniwersalnym designem umożliwiającym jej zastosowaniem w niemal dowolnym obiekcie infrastrukturalnym. Obudowa oprawy LUGTRAIN wykonana jest z profilu aluminiowego i odpornego na promienie UV materiału poliestrowego dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym. Takie rozwiązanie pozwoliło inżynierom firmy LUG na uzyskanie odporności mechanicznej na poziomie IK10 oraz szczelności na poziomie IP65/20.

Do głównych cech rozwiązania oświetleniowego zastosowanego w algierskim metrze należą:

LUGTRAIN

  • wysoka parametry oświetleniowe, która pozwoliły na ergonomiczne oświetlenie powierzchni kluczowych dla bezpieczeństwa pasażerów takich jak krawędzie peronów
  • customizacja opraw LUGTRAIN, która zapewniła pełne dostosowanie rozwiązania do oświetlanej powierzchni
  • uniwersalny design oprawy, który nie zaburza orientalnego charakteru stacji metra

Przykładami innych obiektów oświetlonych oprawą LUGTRAIN są dworzec kolejowy Poznań Główny oraz przystanek Szybkiego Tramwaju w Poznaniu.

 

LUG Light Factory jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z ponad 25-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w produkcji oświetlenia infrastrukturalnego oraz przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych.