Wyszukaj

LUG Light Factory

LUG na IV Kongresie Infrastruktury Polskiej

28 czerwca 2016

22 czerwca 2016 w Warszawie odbył się IV Kongres Infrastruktury Polskiej, uznawany za najważniejsze w roku wydarzenie dla branży infrastrukturalnej. Firma LUG Light Factory wzięła w nim udział jako kluczowy partner Forum Oświetlenia w Infrastrukturze.

Kongres Infrastruktury Polskiej uznawany jest za najważniejsze w kraju forum wymiany opinii i informacji na temat bieżącej kondycji i najważniejszych trendów szeroko rozumianego rynku infrastruktury energetycznej i transportowej. Tegoroczna edycja została podzielona na cztery fora tematyczne: Budownictwa Infrastrukturalnego, Dróg Samorządowych i Infrastruktury Towarzyszącej, Energetycznego oraz Oświetlenia w Infrastrukturze.  Firma LUG Light Factory została kluczowym partnerem ostatniego z nich, jako doświadczony producent nowoczesnego oświetlenia dedykowanego infrastrukturze, z szeregiem zakrojonych na szeroką skalę inwestycji w tym obszarze. Wśród nich wymienić można chociażby rozwiązania oświetleniowe dla Portu Lotniczego Kastrup w Kopenhadze, Metra w Algierze czy stawianą w ostatnich latach za wzór inwestycji infrastrukturalnej II Linię Warszawskiego Metra.

W ramach Forum Oświetlenia w Infrastrukturze odbyły się dwa panele dyskusyjne, w których udział wziął Mariusz Ejsmont – Dyrektor Techniczny LUG Light Factory. Tematyką pierwszego panelu było „Smart Lighting: nowe rozwiązania w oświetleniu miast”, na którym poruszane były m.in. kwestie nowoczesnych systemów zarządzania oświetleniem drogowym i ulicznym. Drugi ze wspomnianych paneli, zatytułowany „W poszukiwaniu oszczędności samorządu”, omawiał m.in. korzyści płynące z zastępowania oświetlenia konwencjonalnego technologią LED.

Czynna obecność w dyskusjach stanowiła potwierdzenie, że LUG Light Factory posiada status eksperta w dziedzinie oświetlenia infrastrukturalnego. Ponadto firma została uhonorowana na Kongresie nagrodą „za inwestycje w badania i rozwój w zakresie technologii LED oraz realizację dedykowanych rozwiązań oświetleniowych na centralnym odcinku II linii warszawskiego metra”.

W ramach IV Kongresu Infrastruktury Polskiej uczestnicy przedstawiali swoje produkty, dokonania i rozwiązania na specjalnie wyznaczonych stoiskach. Przy stoisku LUG Light Factory odbyło się wiele interesujących i inspirujących rozmów z gośćmi Kongresu. Zaprezentowane zostały również nowoczesne, profesjonalne rozwiązania oświetleniowe do oświetlenia ulicznego (URBANO LED i URBINO LED), oświetlenia infrastrukturalnego (LUGTRAIN LED) i przemysłowego (POWERLUG LED).  

Całe wydarzenie można śmiało określić jako niezwykle ważną i wartościową platformę wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami biznesu a instytucji państwowych na szczeblu samorządowym i centralnym. Podczas Kongresu wielokrotnie podkreślano kluczową rolę oświetlenia infrastrukturalnego w poprawie ogólnego bezpieczeństwa oraz optymalizacji zużycia energii elektrycznej.


LUG Light Factory jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z ponad 25-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w produkcji oświetlenia infrastrukturalnego oraz przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych