Wyszukaj

LUG Light Factory

LUG Globalnym Czempionem Roku

01 lipca 2019

Firma LUG otrzymała główną nagrodę w kategorii Globalny Czempion Roku w konkursie Emerging Europe Awards 2019.

W ubiegły piątek, 28 czerwca, w siedzibie głównej Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Emerging Europe Awards 2019. Jury konkursu przyznało naszej firmie główną nagrodę w kategorii Globalny Czempion Roku, tym samym wyróżniając LUG za osiągnięcia w obszarze ekspansji międzynarodowej w roku 2018.

Internacjonalizacja jest jednym z trzech filarów strategii rozwoju Grupy Kapitałowej LUG S.A. na lata 2017-2021. Tytuł Globalnego Czepiona Roku przyznany nam przez jury międzynarodowych ekspertów Emerging Europe jest dla nas wyraźnym znakiem , że zbliżamy się do realizacji naszej strategicznej wizji osiągnięcia statusu międzynarodowego lidera innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych. Ta nagroda to sukces i efekt pracy 700-osobowego zespołu LUG, który dzięki swoim kompetencjom i pełnemu zaangażowaniu, każdego dnia przyczynia się do stałej poprawy naszej pozycji na arenie międzynarodowej – komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej LUG S.A.

LUG jest polską grupą kapitałową aktywną w 70 krajach na całym świecie. Firma prowadzi swoją międzynarodową działalność poprzez szeroką sieć zagranicznych spółek, biur i przedstawicielstw regionalnych. Dalsza internacjonalizacja jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju firmy na lata 2017-2021, którą Grupa LUG konsekwentnie realizuje każdego roku zwiększając swoją aktywność i obecność na rynkach zagranicznych. Rok 2018 był pod tym względem szczególny, przede wszystkim z uwagi na uroczyste otwarcie pierwszego zagranicznego zakładu produkcyjnego LUG w argentyńskiej Prowincji Misiones oraz otwarcie spółki zależnej w Turcji.

LUG Globalnym Czempionem Roku