Wyszukaj

LUG Light Factory

Konferencja prasowa Warszawa

31 grudnia 2021

Pod koniec grudnia br. w Warszawie odbyła się uroczystość uruchomienia opraw oświetleniowych SAVA. Pierwsze oprawy zostały zainstalowane na budynku Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. To początek projektu generacyjnej wymiany oświetlenia ze starych lamp sodowych na energooszczędne ledy obejmujący ponad 40 tys. punktów świetlnych w Warszawie.

Każdą wymianę poprzedzi wykonanie szczegółowego projektu oświetlenia, czyli dobór odpowiedniej mocy i optyki. Średnio na warszawskich ulicach do końca przyszłego roku pojawi się ok. 750 nowych opraw tygodniowo.  Zużycie prądu mniejsze aż o 27,8 GWh pozwoli na zaoszczędzenie ok. 23 mln zł rocznie. Całkowity koszt inwestycji to 32 mln zł.

Wydarzenie poprzedziła konferencja prasowa z udziałem zaproszonych dziennikarzy, Prezydenta Miasta Warszawa Rafała Trzaskowskiego, Dyrektora ZDM Warszawa Łukasza Puchalskiego i Vice Prezesa LUG SA Mariusza Ejsmonta. W krótkiej prezentacji Mariusz Ejsmot podkreślił, że w czasach gwałtownie rosnących cen energii -nawet do 80% w porównaniu do zeszłego roku- nie ma lepszej metody na ograniczenie kosztów jak zmniejszenie konsumpcji energii. SAVA to topowe rozwiązanie na skalę europejską i światową. To 3x mniejsze zużycie energii, więcej światła na ulicach i właściwe jego ukierunkowanie, łatwiejsze i szybsze serwisowanie oraz ograniczenie emisji CO2 o 30 tys. ton rocznie.

Modularna oprawa SAVA, zaprojektowana od podstaw zgodnie z oczekiwaniami miasta posiada ponadprzeciętną żywotność, cechuje się nienagannym stylem i miejską elegancją. To najwyższej klasy oprawa oświetleniowa future- proof, która stanowi impuls pozytywnych miejskich przemian.

Poza samymi oprawami LUG Light Factory dostarczy oprogramowanie do zarządzania systemem oświetleniowym i sprzęt pomiarowy do kontrolowania jakości oświetlenia na ulicy.

Bezpośrednią transmisję z konferencji można obejrzeć tu https://fb.watch/a3-YnNnVmL/

To nie pierwszy projekt który realizujemy dla Warszawy. Oświetliliśmy warszawskie metro, hotel Raffles Europejski czy Południową Obwodnicę Warszawy. Jesteśmy z tego bardzo dumni i cieszy nas, że możemy poprawiać jakość życia jej mieszkańców.

Konferencja prasowa Warszawa