Wyszukaj

LUG Light Factory

Dom Ronalda McDonalda w Krakowie oświetlony przez LUG!

15 października 2015

Fundacja Ronalda McDonalda to organizacja charytatywna, której trzonem działalności jest tworzenie Domów przeznaczonych dla rodziców dzieci walczących z ciężkimi chorobami, którzy czuwają w szpitalu przy łóżkach swoich pociech. Fundacja utworzyła już 345 domów na całym świecie, kolejny właśnie powstał w Krakowie.

Dnia 14.10. 2015 r. fundacja otworzyła pierwszy Dom w Polsce, który powstał przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu, dzięki partnerstwu i wsparciu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum. LUG Light Factory Sp. z o.o., należąca do Grupy Kapitałowej LUG S.A. dostarczyła oświetlenie do nowego obiektu, a także wsparła fundację, dołączając do grona sponsorów tej szlachetnej i niezwykle potrzebnej inicjatywy.

Dom Ronalda McDonalda to bezpłatne, komfortowe miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitala, gdzie rodzice towarzyszący dzieciom mogą odpocząć po dniu spędzonym z dzieckiem, zregenerować siły i walczyć ze stresem, który dotyka ich w takim samym stopniu, jak ich walczące z chorobą pociechy.

LUG od lat wspiera organizacje zajmujące się pomocą osobom chorym i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Projekt utworzenia Domu Ronalda McDonalda doskonale wpisuje się w politykę odpowiedzialności społecznej Grupy Kapitałowej LUG S.A.

- Osób i organizacji ubiegających się o nasze wsparcie jest niezwykle dużo. Mimo znacznych funduszy przeznaczanych na tego rodzaju cele nie jesteśmy w stanie wesprzeć wszystkich, którzy tego potrzebują. Wybierając z pośród zgłoszonych projektów, zawsze staramy się priorytetowo traktować kwestie związane z pomocą osobom najsłabszym, znajdującym się w wyjątkowo trudnej sytuacji. - Pani Iwona Wtorkowska, szefowa działu HR w LUG Light Factory i przewodnicząca Rady Nadzorczej LUG S.A. wyjaśnia, dlaczego wsparcie firmy uzyskał krakowski Dom.

- Nie można zaprzeczyć, że rodzice ciężko chorych maluchów muszą mieć siły i dla siebie, i dla swoich pociech, aby pomóc im swoim spokojem i bliskością w tych trudnych chwilach. Cieszymy się, że choć w taki sposób mogliśmy wesprzeć ich w tak skomplikowanej sytuacji. – dodaje Pani Iwona.

***

LUG S.A. to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG S.A. - dostawcy kompleksowych rozwiązań świetlnych, jednego z największych producentów opraw oświetleniowych w Polsce. Spółka sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 26 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa.

W jej skład wchodzą: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brazil Ltda, LUG Lighting UK Ltd.  oraz TOW LUG Ukraina. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW. Więcej informacji: www.lug.com.pl