Wyszukaj

LUG Light Factory

LUG na Kongresie LED Polska 2015 w Warszawie

08 października 2015

Pierwszy w historii kongres LED zgromadził ponad 350 osób. Specjaliści branży oświetleniowej oraz osoby zainteresowane tematyką oświetlenia półprzewodnikowego w jednym miejscu mogły podyskutować o praktycznych aspektach doboru oświetlenia i możliwych oszczędnościach.

Ważnym element kongresu stanowiły wykłady prowadzone zarówno przez praktyków rynku oświetleniowego, jak też przez pracowników Politechniki Warszawskiej, Poznańskiej i Częstochowskiej, których głównym obszarem zainteresowania jest naukowa analiza działania i optymalizacji oświetlenia LED. Specjaliści LUG podzielili się z obecnymi swoją wiedzą na temat oświetlenia drogowego. LUG Light Factory to także sponsor wykładów.

Pomiędzy prelekcjami uczestnicy mogli odwiedzić punkty informacyjne firm oświetleniowych i zdobytą wiedzę zestawić z dostępnymi na rynku rozwiązaniami oświetleniowymi. Stoisko LUG cieszyło się szczególnym zainteresowaniem, ponieważ podczas kongresu przedpremierę miał najnowszy katalog produktów oświetleniowych LED. Katalog LED 2015 wydany z okazji Roku Światła zawiera najnowsze propozycje technologicznie zaawansowanego oświetlenia półprzewodnikowego.

Zainteresowanie kongresem pokazuje, że kwestia oszczędności energetycznej, którą zapewnia technologia LED jest coraz istotniejsza w decyzjach zakupowych związanych z oświetleniem. Oświetlenie półprzewodnikowe przestaje być nowością, a zaczyna pojawiać się na pierwszym miejscu preferowanych rozwiązań oświetleniowych.