Wyszukaj

LUG Light Factory

LUG oświetli metro w Sao Paulo

12 listopada 2015

Spółka LUG do Brazil Ltda. należąca do Grupy Kapitałowej LUG S.A. podpisała kontrakt na dostawy specjalistycznego oświetlenia do modernizowanych linii metra w Sao Paulo. Pierwsza część modernizacji obejmie trzy najstarsze odcinki metra. Jest to projekt pilotażowy, który ma być w przyszłości rozszerzony na pozostałe linie podziemnej kolei w Sao Paulo.

Rok 2014 LUG rozpoczął ogłoszeniem prestiżowego kontraktu na oświetlenie II Linii Metra w Warszawie. Od tej pory infrastruktura transportowa coraz istotniej wyróżnia się w portfelu projektów realizowanych przez zielonogórskiego producenta. Po projektach oświetlenia Metra w Algierze i lotniska w Kopenhadze nadeszła kolej na oświetlenie metra w Brazylii, w Sao Paulo.

W ciągu ostatnich kilku lat zielonogórski producent opraw i systemów oświetlenia LED zrealizował  kilka dużych kontraktów, wymagających dostaw specjalistycznego oświetlenia odpowiedniego dla infrastruktury transportowej. Doświadczenie w produkcji oświetlenia i elastyczność wynikająca z własnej produkcji źródeł światła LED stawiają markę LUG wśród liderów europejskiego rynku oświetleniowego.

Umowa na dostawy oświetlenia do modernizowanego metra w Sao Paulo jest efektem obecności Grupy Kapitałowej LUG w Brazylii. W 2012 roku pracę nad budową marki LUG na rynku Południowej Ameryki rozpoczęła spółka LUG do Brazil Ltda.

- Nad dużymi projektami oświetleniowymi, zarówno w Europie jak i w Ameryce Południowej pracuje się w naszej branży od 1,5 roku do 2 lat. Oprawy oświetleniowe wpisywane są do projektów i oczekują na pozostałe etapy procesu inwestycyjnego. Po trzech latach obecności na brazylijskim rynku  możemy przekazać informację o znaczącym projekcie, jakim jest oświetlenie modernizowanego metra w Sao Paulo. To pokazuje, że poprzednie okresy zostały właściwie wykorzystane. - informuje Ryszard Wtorkowski, Prezes LUG S.A.

Kontrakt zakłada dostawy oświetlenia do trzech linii metra wchodzących w skład sieci komunikacyjnej metropolii Sao Paulo – nr 1, 2 i 3. Dostawy rozpoczną się z końcem bieżącego miesiąca i zrealizowane mają być do końca listopada 2016 roku.

Modernizacja metra w Sao Paulo to prestiżowy projekt, który Grupa Kapitałowa LUG S.A. otrzymała mimo względnie krótkiej obecności na rynku Ameryki Południowej. Nie bez znaczenia  było z pewnością doświadczenie w realizacji projektów oświetlenia infrastruktury transportowej. Ważnym argumentem mogły być także możliwości techniczne produkcji wysokiej klasy oświetlenia LED, która do końca 2015 roku zakończy pierwszy etap budowy centrum badawczo-rozwojowego z zespołem hal do produkcji elektroniki. Obiekt ten w całości dedykowany będzie technologii LED, zarówno w zakresie badań, jak i produkcji opraw oświetleniowych.

* * *

LUG S.A. to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG S.A. - dostawcy kompleksowych rozwiązań świetlnych, jednego z największych producentów opraw oświetleniowych w Polsce. Spółka sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 26 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa.

W jej skład wchodzą: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brazil Ltda, LUG Lighting UK Ltd.  oraz TOW LUG Ukraina. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW. Więcej informacji: www.lug.com.pl