Wyszukaj

LUG Light Factory

Nowa jakość światła na Lotnisku w Kopenhadze

01 stycznia 2016

Otwarte 1925 r. lotnisko w Kopenhadze jest jednym z najstarszych międzynarodowych portów lotniczych w Europie. Obsługa ponad 25 mln pasażerów każdego roku, czyni je również największym lotniskiem krajów nordyckich i najbardziej ruchliwym lotniskiem w Skandynawii. Codzienna obecność ponad 62 tys. osób sprawia, że kwestia zapewnienia komfortowych warunków pasażerom przebywającym na lotnisku w Kopenhadze jest się niezwykle istotna.

Ponieważ oświetlenie jest jednym z czynników mających największy wpływ na osoby przebywające w danym pomieszczeniu, wybór rozwiązań o najwyższej jakości jest kluczowy dla ich dobrego samopoczucia. Doskonały przykład takiego rozwiązania można znaleźć w niedawno rozbudowanym holu C lotniska w Kopenhadze, gdzie na powierzchni 1920 metrów kwadratowych rozmieszczono 255 opraw oświetleniowych TLON Light z portfolio FLASH DQ, ekskluzywnej marki należącej do LUG Light Factory.

“Te najwyższej klasy zwieszane oprawy dekoracyjne wyposażone w wysokiej jakości źródła światła LED doskonale podkreślają unikalny charakter nowoczesnych obiektów infrastrukturalnych. Równocześnie, oprawy te są energooszczędne i oferują imponujące parametry techniczne, co czyni je optymalnym wyborem dla każdego, kto szuka rozwiązań łączących w sobie to co najlepsze w designie i technologii oświetleniowej.” - Dyrektor ds. Eksportu i Marketingu LUG Light Factory, Beata Tustanowska.

Na potrzeby tego projektu, wykonywanego przez Schmidt Hammer Lassen Architects firma LUG przygotowała customizowaną wersję oprawy TLON Light o imponującej średnicy 1950 mm. Do obiektu dostarczono łącznie 255 opraw, które razem tworzą zapierającą dech w piersiach kompozycję. Aby spełnić wszystkie wymagania techniczne i założenia projektu oświetleniowego, strumień zastosowanych opraw został obniżony do 4000 i 4500 lumenów (ze standardowego strumienia 10000 lm), tak aby pasażerowie mogli spędzać czas na lotnisku w Kopenhadze w możliwie jak najbardziej komfortowych warunkach.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z działem marketingu firmy LUG marketing@lug.com.pl

 

LUG Light Factory jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z 25-letnim doświadczeniem. Firma funkcjonuje na rynku profesjonalnego oświetlenia specjalizując się w produkcji przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych.