Wyszukaj

LUG Light Factory

CRUISER 2 LED finalistą konkursu Dobry Wzór 2016

08 sierpnia 2016

Z wielką przyjemnością informujemy, że dedykowana do oświetlenia obiektów przemysłowych oprawa CRUISER 2 LED została nominowana do finału konkursu Dobry Wzór. Organizowany od 1993 r. przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego konkurs ma na celu wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

Podczas pracy nad CRUISER 2 LED, zespół projektowy wziął pod uwagę potrzeby zarówno inwestorów dokonujących wyboru rozwiązań oświetleniowych dla danego obiektu, ich instalatorów jak i osób, które będą na co dzień pracować w oświetlonej przez ten produkt przestrzeni.  Inwestor może wybierać spośród kilku sposobów instalacji: na zintegrowanych z obudową uchwytach, zwieszenia "Y" na balanserze, sztywnego uchwytu natynkowego, uchwytu regulowanego oraz uchwytu do montażu na linie.

Montaż przemysłowych opraw oświetleniowych zwykle odbywa się na wysokości, co przy wadze produktu pomiędzy 6,5 a 11 kg, czyni instalację czaso i pracochłonną. Zastosowany w oprawie CRUISER 2 LED autorski system zwieszania i montażu zaprojektowany został z dbałością o bezpieczeństwo i komfort pracy instalatora, ponadto umożliwiając montaż przez jedną osobę. Ilość drobnych elementów została ograniczona do minimum, konstrukcja pozostałych uniemożliwia ich przypadkowe wypadnięcie. 

Dedykowane systemy optyczne opracowane dla oprawy CRUISER 2 LED pozwalają na optymalne wykorzystanie strumienia świetlnego i tym samym zmniejszenie ilości potrzebnych opraw, co przekłada się na wymierne oszczędności energii elektrycznej. Gwarantują również zapewnienie wysokiej jakości oświetlenia optymalnie dopasowanego do danego obiektu co bezpośrednio przekłada się na komfort osób przebywających w oświetlonej przestrzeni.

Laureatów konkursu Dobry Wzór 2016 poznamy 20 października. Po ubiegłorocznym sukcesie oprawy URBANO LED, która zdobyła nagrodę Dobry Wzór w kategorii Przestrzeń Publiczna, liczymy na równie dobry rezultat w tym roku.

LUG Light Factory jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z ponad 25-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w produkcji oświetlenia infrastrukturalnego oraz przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych

CRUISER 2 LED finalistą konkursu Dobry Wzór 2016