Wyszukaj

LUG Light Factory

Ruszamy na podbój Argentyny

13 października 2016

Zawarliśmy porozumienie, na podstawie którego nasza firma otworzy zakład produkcyjno-montażowy w Argentynie oraz dostarczy na tamtejszy rynek oprawy oświetleniowe o wartości blisko 21 mln euro.

W dniu 11 października 2016 r., przedstawiciele Zarządu naszej firmy podpisali istotną umowę z lokalnym Rządem Prowincji Misiones w Republice Argentyńskiej. Na mocy porozumienia, w Argentynie powstanie zakład, w którym produkowane będą oprawy oświetleniowe LUG przeznaczone do oświetlenia przestrzeni miejskiej Prowincji Misiones.

Po Brazylii ruszamy na podbój Argentyny. Od początku zapowiadaliśmy, że Brazylia jest tylko początkiem naszej ekspansji w Ameryce Południowej, dlatego podpisana umowa wpisuje się w obrany przez nas kierunek rozwoju. Jako pierwsi wprowadzimy technologię LED do Prowincji Misiones i wraz z lokalnymi władzami podniesiemy poziom zaawansowania technologicznego oświetlenia prowincji.

- komentuje Prezes Zarządu LUG, Ryszard Wtorkowski.

Strony porozumienia zobowiązały się do ścisłej współpracy, czego wyrazem jest wzajemna wyłączność na produkcję, montaż i rozwój technologii LED na terenie Prowincji Misiones. Budowa zakładu produkcyjno-montażowego naszej firmy potrwa około 15 miesięcy. Już 3 miesiące po jego uruchomieniu, dostarczymy pierwszą partię opraw oświetleniowych dla Prowincji Misiones.

Perspektywa współpracy z naszym argentyńskim partnerem rozciąga się na co najmniej trzy lata. Po pozytywnej realizacji pierwszego etapu porozumienia, w ramach którego nasza firma dostarczy oprawy oświetleniowe o wartości 5,6 mln euro, lokalny Rząd Prowincji Misiones dokona zakupu kolejnej partii opraw o wartości ok. 15 mln euro. Łączna wartość dostaw zrealizowanych w ramach umowy wyniesie więc blisko 21 mln euro.

Postanowienia porozumienia realizować będziemy w oparciu o spółkę LUG Argentina, która powstanie na mocy współpracy z naszym argentyńskim partnerem. Obecnie trwa procedura rejestracji nowego podmiotu.

Realizacja niniejszej umowy rozłoży się w czasie, podobnie jak w przypadku wszystkich projektów inwestycyjnych na dostawę oświetlenia w naszym segmencie. Ten czas będzie jednak świetną okazją do poszerzenia możliwości biznesowych. Wykorzystamy go na dalszą ekspansję w Argentynie i na terenie całej Ameryki Południowej.

- podsumowuje Ryszard Wtorkowski.

LUG Light Factory jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z ponad 25-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w produkcji oświetlenia infrastrukturalnego oraz przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych.

Ruszamy na podbój Argentyny