Wyszukaj

LUG Light Factory

Oświetlenie infrastrukturalne

Oświetlanie wymagających projektów infrastrukturalnych, takich jak drogi, metro czy lotniska, wymaga rozległej wiedzy i wieloletniego doświadczenia. W podobnych przypadkach liczą się nie tylko walory estetyczne zastosowanych rozwiązań, ale również aspekty takie jak np. właściwe oznaczenie drogi ewakuacyjnej. Oświetlenie drogowe musi cechować się trwałością i niezawodnością, ponieważ zależy od niego bezpieczeństwo uczestników ruchu. Istotnym wymiarem jest również zużycie energii elektrycznej, na które współcześnie zwraca się coraz większą uwagę. Infrastrukturalne rozwiązania oświetleniowe powinny być również energooszczędne. To ważne nie tylko ze względu na dobro planety, ale także z uwagi na budżet poszczególnych jednostek administracyjnych.

Jak oświetlić stację metra lub lotnisko?

Producent infrastrukturalnych rozwiązań oświetleniowych musi współpracować z architektami projektującymi stację czy port lotniczy. To konieczne, jeśli określona przestrzeń ma cechować się funkcjonalnością oraz zapewniać bezpieczeństwo i komfort ogromnej rzeszy użytkowników. Niezmiernie ważna jest również estetyka. Dzięki innowacyjnie i ciekawie zaprojektowanym rozwiązaniom oświetleniowym hala lotniska, dworzec kolejowy czy stacja metra mogą okazać się nie tylko bezpieczne i funkcjonalne, ale również piękne. To ważne dla wielu osób, które spędzają w poczekalniach kilka godzin lub choćby kilkanaście minut. Systemy Lugtrain LED ze zwieszanym montażem doskonale spełnią funkcje oświetleniowe w takich przestrzeniach.

Oświetlenie drogowe

Wykorzystywania zaawansowanych rozwiązań technicznych wymaga również oświetlanie ulic, jakie każdego dnia przemierzają mieszkańcy dużych miast i mniejszych miejscowości. Oświetlenie drogowe to oprawy, które muszą być dostosowane m.in. do klasy drogi.  Oprawy URBANO LED, dzięki zastosowanych w nich systemach optycznych, umożliwiają optymalne oświetlenie drogi nawet przy rozstawie słupów co 45 metrów (w nowych projektach).

Przy najruchliwszych arteriach znajdują się inne lampy niż przy spokojnych, klimatycznych uliczkach na skraju miasta. Wzdłuż romantycznych alejek parkowych i urokliwych mostków ustawia się lampy zapewniające ciepłe i łagodne światło, sprzyjające spędzaniu wieczorów w miłej atmosferze. Dostosowanie intensywności oraz rodzaju oświetlenia drogowych do miejsca ma kluczowe znaczenie.